Wpis z mikrobloga

Chcę złożyć sobie maszynkę do grania i renderowania materiałów wideo w 1080p i w późniejszym terminie również 4k. Co do procesora jestem zdecydowany, najwięcej wątpliwości mam co do płyty głównej. Starałem się oczywiście podejść jak najbardziej budżetowo do tematu - co sądzicie?

[CPU] Ryzen 3700x 3.6 GHZ

[MOBO] MSI B450M PRO-M2 V2 (updated bios)

[GPU] MSI GTX 1660 ARMOR

[RAM] Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

[SSD] PNY Technologies XLR8 CS3030 500GB M.2

[POWER] SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W 80+ Gold

#komputery #pcmasterrace
#amd #ryzen
w.....e - Chcę złożyć sobie maszynkę do grania i renderowania materiałów wideo w 1080...

źródło: comment_PibcftBpoyTsmihwI8E49tKhFm8S2t8E.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@wEuropie: Bierz Bazookę V2, jak chcesz mATX. Lepsza jest, lepiej chłodzi sekcję zasilania i ludzie mniej problemów zgłaszają z Ryżami 3. Najgorzej Tomahawki, Pro, Gamingi itd.

GPU także nie bierz tego, bo to droga padaka starej generacji, nie masz Ray Traycingu, a wydajność nie za wysoka, taki wyżelowany 1070 GTX który wszedł w 2016r.... Lepiej dołożyć do 5700 XT, nic innego w tym segmencie nie ma dobrego, potem dopiero RTX 2070/S.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: nie mam preferencji co do rozmiaru, może być też pełne ATX. Właściwie to zależy mi tylko na tym, żeby stabilnie działało i było w normalnej cenie. Ale cena Bazooki też spoko.

Co do GPU - cóż, różnica to 800 zł, to już sporo. Poza tym Radeony nie mają CUDA, a to się przydaje do renderowania, prawda?
  • Odpowiedz
[CPU] Ryzen 3700x 3.6 GHZ


@wEuropie: Jak tak patrzę, to nie widzę sensu w 3700x. Chyba lepiej jakbyś zszedł do 3600 i zaoszczędził. No chyba, że masz kapuchę aby nie robić cięć, to wtedy bierz.

[RAM] Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15


I kupił do tego ryśka lepszy RAM. 3200 MHz CL14 B-die jakieś. W Polsce może być ciężko nie przepłacić za RAM.

GPU to też szrocidło i
  • Odpowiedz
@Khaine: kurde mol to mi daliście do myślenia z tą grafiką, nie chciałem wydawać tak dużo. jednocześnie chciałem 8 rdzeniowe CPU bo przy montażu wideo jednak się to przydaje.
  • Odpowiedz
@wEuropie: No właśnie, renderingiem zajmie się procesor. Jednak nie brałbym "X". Niepotrzebna dopłata, a sobie tyle dokręcisz. 1660Ti to chyba najmniej opłacalny produkt z tej półki, staroć technologiczna. Dopłata to raczej 500-600zł, a nie 800.

Co do ramu Balistiki to potwory do kręcenia, po co komu b-die, jak często one kończą się na 3800Mhz, a balistiki robią 3533-3600 prawie zawsze. No i nawet jakby to zysk wydajności powyżej 3800 jest mizerny.
  • Odpowiedz
Moje balistiki lecą na 3600 Mhz CL14 : ) 16 to w ogóle na stock 1.35v


@nowywinternetach: Ale pewnie sztuka sztuce nierówna. Jak masz wyżej taktowane RAMy na B-die, to masz w sumie pewność, że jak zdejmiesz im taktów to zrobisz 3800 CL15 albo 16.

A generalnie grać jest o co
Khaine - > Moje balistiki lecą na 3600 Mhz CL14 : ) 16 to w ogóle na stock 1.35v

@...
  • Odpowiedz
@Khaine: Naczytałem się sporo o tych Balistikach zanim kupiłem, wszyscy osiągają 3533Mhz CL16, a można więcej. Oczywiście b-die da więcej, ale ile trzeba dopłacić $$$ i jaki będzie wzrost wydajności? Dla mnie nieopłacalne.
  • Odpowiedz