Wpis z mikrobloga

Eee miało być 1 zdjecie każdego dnia, z dzisiaj jest tylko takie lotniskowe. Udało się doleciec do Toronto! le suqces. 10 godzin w A350-900 z Lufthansą. Było nieźle, dali obiadek, potem hot pocketa, polewali alko i napoje kto co chciał, byl kocyk i podusia, nawet filmy z 2019 do obejrzenia. Najfajniejsze chyba były opcje do oglądania live streamingu z 3 kamer na samolocie (noob w lotach takiego kalibru here). Po przylocie udało się wypożyczyć samochód! Miał być spark lub podobny model, a jest... golf 7 :D Nie udało za to sie kupic karty sim w 5 sklepach i na stacji benzynowej, bedzie trzeba jutro na spokojnie poszukać :< na razie nocowanie na przedmieściach u pana hindusa z najtanszego airbnb w okolicy co trochę widać, ale wlaściciel nadrabia przyjacielskością :) i jutro jakieś widoczki powinny być. ave! ao i tag zrobiłem jak ktoś chce czarnolistować #kanadowanie #podroze #podrozujzwykopem #kanada
źródło: comment_BwnFrDJEUFJ8Qmp2QPb0uww0xBQiqWb9.jpg
  • 66
@Kombinat w normalnych samolotach, normalnych linii lotniczych (czyli Later or Tomorrow również odpadają) w cenie biletu masz po starcie przekąskę, w trakcie lotu ciepły posiłek i ewentualnie deser. Softy i alko bez limitu. Liczba posiłków może być większa - w zależności od klasy i długości lotu. Jeżeli masz specjalna dietę (wege, gluten) to 48h przed lotem powiadamiasz przewoźnika.
Dodatkowo dostajesz koc, słuchawki, skarpetki, opaskę na oczy i zatyczki do uszu. Czasami również
@Baakedr Bo ja wiem czy psują? Takie dodatki masz na lotach transkontynentalnych. Na krótkich trasach (do 1,5h) różnicy nie widzę oprócz tego, że napoje są płatne. Lufthansa załatwia może trochę lepszy hotel jak odwołają tuż przed odlotem. No chyba, że miałeś na myśli Norwegiana jako tanią linię transkontynentalną. Wtedy to jest rzeczywiście bieda
@jutro_pale_wies Wiadomo że krótkie loty to nie warto. Norwegian jest za to tańszy. Ale jak widzę połączenie wspaniałych, najlepszych i w ogóle naj państwowych linii Later or Tomorrow to się nóż otwiera. Ceny biletów jak 'normalne' linie, a obsługa, wyposażenie i standard (jedzenie, prasa do czytania itd.) jak w tanich liniach lotniczych, czyli za dodatkową opłatą. No i bagaż też dodatkowo płatny..
@Baakedr: LOT psuje rynek? XD przecież w transkontynentalnych w Locie masz to samo co lufie, swissie czy innych normalnych liniach.
No lokalnych liniach w locie dostajesz chociaż kawę, w british airways musi nawet za to zapłacić.
Najlepsze linie po Europie jeśli chodzi o catering to luxair - pyszna kanapeczka, kawa, przy wejściu stojak z dziennikami (ny times, financial times, lokalne gazety)
w przypadku LOT? Jak już mówiłem - ceny. Brak prasówki, bagaż dodatkowo płatny, standard wnętrza itd. Jakość Rayan, Wizz a cena jak za BA. Już nawet Norwegian ma chociaż WiFi.


@Baakedr: to chyba nie lecieliśmy tym samym Lot'em. Na powrocie z Singapuru było wszystko. Bagaż 30kg, podręczny 10, żarcia tyle, co nigdzie nie dawali, alkohol, napoje bez limitu, najnowsze filmy i seriale.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@frogkiller: karty SIM jak i oferta operatorów tam to jakiś żart. W 2017 dałem $50 żeby mieć 0.5GB neta na czas pobytu ( _)
Kartę załatwił kuzyn nim przyjechałem (mieszka tam na stałe od urodzenia) i też sporo mu to zajęło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
w przypadku LOT? Jak już mówiłem - ceny. Brak prasówki, bagaż dodatkowo płatny, standard wnętrza itd. Jakość Rayan, Wizz a cena jak za BA. Już nawet Norwegian ma chociaż WiFi.


@Baakedr: to chyba nie lecieliśmy tym samym Lot'em. Na powrocie z Singapuru było wszystko. Bagaż 30kg, podręczny 10, żarcia tyle, co nigdzie nie dawali, alkohol, napoje bez limitu, najnowsze filmy i seriale.

@yeloneck: jak ktoś lata tylko po Europie i
@szpongiel jak pisałem, międzykontynentalne latam bardzo dużo i mam prawo porównywać oferty ll. I według moich porównań już lokalne indonezyjskie są lepszej jakości niż międzykontynentalne LOT, z wyłączeniem Dreamlinerów.
@Baakedr: To ja jakiś dziwny jestem, bo ani nie chce od nich posiłku, picia, czytania. Wszystko mam swoje (lepsze!). Słuchawki mam swoje, ubrania mam swoje.
W zasadzie jedyne czego chcę to by mi głowy niczym nie zawracali. A i jeszcze by nie było tej parodii zwanej kontrola bezpieczeństwa.
l.a.


@marselihno: masz na myśli LA? Bo Twój sposób zapisu jest mało czytelny. Leciałem LOTem między innymi na tej trasie i nie było żadnego problemu dostać napoje bez posiłków. No i nie ma co porównywać tego do Ryanaira, gdzie możesz dostać kubeczek wody za 5 euro
@frogkiller: No i super, ja mam zawsze ostrą wyjebkę na standard linii lotniczych, ale darmowe apgrejdy w wypożyczalniach to jest coś, co mnie zawsze cieszy jak dziecko. ;-)
W zeszłym roku na Cyprze wzięliśmy sobie takie autko drugie od dołu (i20 or simmilar) a dostaliśmy Optimę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak mieliśmy szczęście - bo Optimę miała dostać jakaś pani przed nami zamiast Focusa, ale zrobiła awanturę że ona nie umie jeździć takim dużym autem, więc dostała nasze i20 plus rabat, a my Optimę. ;) Wszystko dzięki temu, że ktoś #!$%@?ł focusa, który nawet nie miał być nasz ;)
@Kombinat no jakos tak co godzinke chodzili z napojami i mozna bylo brac wtedy, jakies 2 rodzaje whisky, piwo, ze 3 rodzaje wina. Bilet 1668 za lot w 2 strony z przesiadka w niemczech, ale kupiony w grudniu zeszłego roku.
@pu100stan a bede robił road tripa przez 30 dni po kanadzie :) toalety to były 4 na sekcje w sumie na cały samolot to chyba ze 4 takie sekcje były. Ja odbierałem fure na lotnisku wiec nic nie piłem :P
@frogkiller: Ej, w zeszłym roku zrobiłem bardzo podobny trip po Kanadzie. Też zacząłem w Toronto później Niagara Falls ->Kingston, Tysiąc Wysp (fun fact: to stamtąd pochodzi sos) Montreal -> Quebec -> Ottawa -> Toronto dalej lot do Vancouver i znowu samochodem do Banff (jeziora tam są ekstra), Calgary, Kelowna, Whistler. Łącznie ponad 5,5 tyś kilometrów w jeden miesiąc. Także jak masz jakieś pytania to pisz :) Jeśli chodzi o sieć komórkową
@zoomzoom6: jakiego rzędu to koszt? Mam w planach na przyszłość zobaczyć Kanadę, ale jeszcze nie doszło do etapu finansowego, a w sumie fajnie byłoby wiedzieć ile zbierać :D
@frogkiller: Witam w deszczowym Toronto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam tu cale zycie wiec jezeli potrzebujesz jakies protipy to sie pytaj.

Co do karty SIM to faktycznie sa drogie: [https://www.simoptions.com/best-prepaid-sim-card-canada/]

[https://www.finder.com/ca/best-prepaid-sim-card-canada]

Kazdy z tych operatorow ma wlasne sklepy (jest tez FIDO, Koodoo, i Virgin), wystarczy wyguglowac gdzie masz najblizszy.

Bedziesz cos zwiedzal po drodze do N.S.? Montreal? Quebec City?