Wpis z mikrobloga

@Aztek1996: podziwiam tych konkretnych policjantów za opanowanie i winszuję poprawnie przeprowadzonej interwencji.
Często patusów w jednym miejscu jest zbyt mało aby bez przeszkód zgarnąć agresywne osoby, i nie ma warunków żeby wezwać posiłki za pomocą radiostacji - fajne byłoby rozwiązanie w stylu "przycisku bezpieczeństwa", który policjant naciska i ten automatycznie informuje komendę o potrzebnym wsparciu podsyłając jednocześnie namiary GPS na funkcjonariusza.
@szyderczy_szczur: Takich jak Ty by nie wzięli, bo straciłbyś szybko cierpliwość do tych śmieci. Tam trzeba opanowanych. Czasami jak widzę takie chucherka na patrolach to mimo wszysto wydaje mi się, że bardziej pasują do tej służby ode mnie. W końcu te wszystkie psychologiczne testy poprzechodzili - coś na czym prawdopodobnie bym zawalił rekrutację.
w sumie typowa polska XD polaczki ciesza sie ze krawezniki pytaja sie o jakies bzdety zamiast zajac sie soba XD w normalnym cywilizowanym kraju nikt by sobie tym glowy nie zawracal ale w polsce jakis szczur musi wyrobic norme mandatow xD
jak malpy w zoo XD policjant sie szarpie z cywilami a inne malpy sie ciesza xD

interwencja zupelnie z dupy jak wiekszosc polackiej milicji, no ale pewnie, latwiej rodzinke z dzieckiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aztek1996:

odmówienie podania danych jest podejrzane.

Podawanie danych jest podejrzane? Według mnie nie jest, nie każdy musi chcieć udostępniać swoje dane wszystkim i wszędzie. Zdecydowanie wolę w ludziach postawę gdzie starają się udostępniać jak najmniej informacji o sobie niż jak podają imię nazwisko, nr telefonu i rozmiar majtek na zakupach w biedronce :)

@Dekadentdekady: Wzoru interwencji nie było bo obowiązek pokazania odznaki mają jeśli obywatel o to wystąpi.
Ps.Musiał się ładnie rzucać jeśli aż takie cięcie było. I to jeszcze przy własnych dzieciach ;(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tmr: nie, jeżeli przeprowadza się kontrolę drogowa to obywatel może poprosić o pokazanie legitymacji jeżeli przeprowadza się interwencje na podstawie ar 15 ustawy o policji to nie, takie nasze dziwne prawo
@tmr: A no niestety, przydało by się ujednolicenie tego, albo w kierunku nie okazywania legitymacji przez umundurowanego policjanta albo w kierunku okazywania i wtedy posiadać legitymacje przypięte do munduru tak jak w Stanach policjanci mają przypięte blachy jak w NYPD albo gwiazdy szeryfa. W naszych warunkach, nie wyobrażam sobie grzebania w kieszeni, żeby wyciągnąć legitymacje w trakcie gdy kierowca nie podporządkowuje się moim poleceniom a w świetle ustawy prawo o ruchu
@Aztek1996: i jeszcze ten seba powtarzal co chwile, widzisz mam guwniaki, nie mozesz mi nic zrobic jak mam guwniaki, ej guwniaki patrzcie to jest polska policja, moge cwaniakować, bo wraz z żoną za wyplucie guwniakow mamy immunitet xD
@Kezcliw: Tym bardziej, że mundur policyjny w Polsce może sobie kupić każdy bo jest to legalne. I nawet można w nim chodzić po mieście. Nie można tylko podawać się za policjanta ale wyglądać identycznie już tak.
@tmr: Nie do końca bo wszystkie sklepy proszą o skan legitymacji albo wysyłają mundury tylko na adresy jednostki policji, do tego jeszcze trzeba mieć podrobiony radiowóz. Co zmienia okazywanie legitymacji, skoro ja też można bez problemu podrobić? Zresztą i tak większość ludzi nie rozróżnia legitymacji od blachy a blachę można kupić na allegro za 100 zł identyczną jak prawdziwą z numerami jakie sobie zażyczysz.
@Kezcliw: Podrobionym radiowozem nie można jeździć, a co do munduru to wysyłali
np do teatru albo do filmu najwidoczniej się zmieniło i dobrze.