Wpis z mikrobloga

@Hatespinner:

Ponieważ możesz być Billem Gatesem a Rolex to wciąż będzie drogi zegarek, bo to nie jest twoje SUBIEKTYWNE odczucie

Zacytuj mi moje subiektywne opinie na temat Rolexa. Nigdzie nie pisałem o tym, jak ja postrzegam tę markę, tylko o tym, jak wypada ona na tle reszty branży.
Rolex pozycjonuje się w klasie middle luxury, tańsze modele mogą być określane jako affordable luxury. Jest to więc gdzieś między zegarkami klasy
  • Odpowiedz
@wetorek2: Ale wysryw xD
Nic o zegarkach nie pisałem, ale wiem jedno, że z pewnością kupują to co ma jakąś dodatkowa wartość, czyli edycja specjalna, personalizowana lub nadzwyczajna jakość/dokładność (nie znam sie na zegarkach), a nie zwracają uwagi na kwotę jaka musza zapłacić
  • Odpowiedz
Średnia cena Rolexa to jakieś 35-50k, co w świecie zegarków nie jest jakąś wielką kwotą

Nigdzie nie napisałem również, a co próbujesz mi zarzucić, że Rolex jest tanią marką


@Rower_Lewandoski: Człowieku, widzę że słabo jesteś zorientowany w świecie zegarków, więc pozwól że ci wyjaśnię. Jakieś 99% zegarków na świecie, to zegarki tańsze niż 50$. Chcesz dyskutować dalej?
  • Odpowiedz
@Kolarzino:
chodzi o to, że dorabiacie ideologię do zabiegu PR. Typ ma jeden tani zegarek, bo jest twarzą firmy i chce wyglądać na sympatycznego Pana. Za to w domu ma pozłacane auta i willę za 100 milionów USD. Tak samo Zuckenberg. To jest problem, że do zabiegów marketingowych jak golfy Jobsa dorabia się ideologię "ubiera to samo i nie maruje czasu"
  • Odpowiedz
@Rower_Lewandoski: no chyba sobie jaja robisz z tymi cenami. Rolex to 5-7k funtow, Tyle ze ostatnio dostepnosc spadła co podbiło ceny używanych. W takich cenach jakie podajesz to są ich daytony/yachtmastery czy sky dwellers z czystego złota...
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

Człowieku, widzę że słabo jesteś zorientowany w świecie zegarków, więc pozwól że ci wyjaśnię. Jakieś 99% zegarków na świecie, to zegarki tańsze niż 50$. Chcesz dyskutować dalej?

xD xD
Co to w ogóle za argument?
Myśląc tym sposobem to nawet Passat jest kosmicznie drogim samochodem, bo przecież w Chinach klepane są na potęge microcary za kilka tysięcy $. Zresztą duża część ludzkości nie ma dostępu do samochodów w ogóle, więc nawet styrane A3 8L można kwalifikować jako
  • Odpowiedz
Myśląc tym sposobem to nawet Passat jest kosmicznie drogim samochodem, bo przecież w Chinach klepane są na potęge microcary za kilka tysięcy $


@Rower_Lewandoski: Średnia cena kupionego samochodu w 2018 to $37,577. Wiec właśnie ustaliliśmy, że nic nie wiesz ani o rynku zegarków, ani samochodów. Chcesz dalej się pogrążać?
  • Odpowiedz
@Hatespinner:
xD xD
Ale co ma rynek samochodów do rynku zegarków?
Flagowe modele topowych marek zegarkowych są sporo droższe nawet od nowego RR Phantom'a, który jest przecież uważany za najbardziej luksusowy samochód na rynku. Więc porównywanie w tej kwestii cen zegarków do cen samochodów to zwyczajny idiotyzm
Skaczesz po argumentach, a kolejne które podajesz są głupsze od poprzednich. Nie był bym taki pewnien, kto tutaj się bardziej pogrąża.
  • Odpowiedz
xD xD

Ale co ma rynek samochodów do rynku zegarków?


@Rower_Lewandoski: Gówno xD Jak nie potrafisz zrozumieć analogii na poziomie 1 klasy podstawówki to nic dziwnego że nie potrafisz też obiektywnie umieścić ceny towaru w skali rynku. Zwijaj się stąd leszczu.
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

Jak nie potrafisz zrozumieć analogii na poziomie 1 klasy podstawówki to nic dziwnego że nie potrafisz też obiektywnie umieścić ceny towaru w skali rynku

Ponawiam pytanie, co ma cena zegarka do ceny samochodu?
Tu nie chodzi o to, że nie rozumiem analogii, tylko o to, że Twoje argumenty są wyciągnięte kompletnie z dupy.
Branża zegarków jest bardzo specyficzna, dlatego porównywanie jej do prostszej i bardziej przewidywalnej branży moto
  • Odpowiedz
Branża zegarków jest bardzo specyficzna, dlatego porównywanie jej do prostszej i bardziej przewidywalnej branży moto to bezsens.


@Rower_Lewandoski: Przestań pisać takie wysrywy, bo aż oczy krwawią. Jak jest #!$%@? inna? Jak branża moto jest prostsza? Nawet nie potrafiłeś sprawdzić ile kosztuje średnia scena samochodu i zacząłeś wymyślać jakieś 'azjatyckie' pojazdy, dane wyciągnięte niewiadomo z czyjej dupy. XD

Nie interesuje mnie to, jak Rolex wypada na tle jakiegoś samochodu, tylko jak jest pozycjonowany w stosunku do innych brandów w swojej
  • Odpowiedz
@chwilowylogin:
Zapomniałem wspomnieć, że podaję ceny w złotówkach :P

Przestań pisać takie wysrywy, bo aż oczy krwawią. Jak jest #!$%@? inna?

Nie inna, po prostu specyficzna, z wielu względów.
Po pierwsze dlatego, że preferowane są przestarzałe rozwiązania. Najdroższe zegarki to najczęściej te mechaniczne. Są one dużo bardziej skomplikowane, awaryjne, kapryśne, droższe w serwisowaniu i naprawie, oraz nierzadko zegarki za setki tysięcy są mniej dokładnie niż proste kwarce. I obiektywnie rzecz biorąc, taki Xiaomi Mi Band jest lepszy od Royal Oak'a, bo oferuje dużo więcej rozbudowanych opcji, a mimo to kosztuje promil tego, co
  • Odpowiedz