Wpis z mikrobloga

@Rower_Lewandoski: @to_jest_chyba_kurcze_zart: Dokładnie, uwielbiam ten mit milionerów żyjących skromnie xD Moim ulubionym jest Mark Zuckerberg rzekomo ubierający się w sieciówkach xD (pic rel) Tymczasem te koszulki to Brunello Cucinelli i kosztują $300-$400 xD Koleś kupuje wyspy i stawia luksusowe domy, dokładnie jak Bill Gates, ale ludzie lubią sobie wmawiać takie rzeczy, można to dostrzec nawet na wykopie gdzie ludzie próbują naśladować tę mentalność xD
kezioezio - @RowerLewandoski: @tojestchybakurcze_zart: Dokładnie, uwielbiam ten mit m...

źródło: comment_ktq4QwO4g6lYuQVAdvKKPFCAsEFDYQJH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kezioezio: Raz, że się tak ubierają bo wiedzą, że są bardzo rozpoznawalni i nie chcą jakby też mieć ciuchów od marek, którym by zrobił reklamę, a dwa ubierają się tak by pokazać ludziom "ej jestem taki sam jak wy, nie mam gucci, też możesz być milionerem" a potem ludzie w to wierzą i takie memy tworzą i gadanie, że oni mają ciuchy ze szmateksu XD też ludzie piszą typu "rzucam
  • Odpowiedz
Jak sądzisz, czy ludzie chcieliby skorzystać z usług Microsoftu, gdyby jego założyciel prowadził taki tryb życia jak Dan Bilzerian?


@Rower_Lewandoski: uwazam, ze to kwestia duzo bardziej zlozona.
Chociazby przez sam personal branding danego CEO czy tam wlasciciela fimy.
Znajdziesz takich, o ktorych pierwsza i jedyna wiadomoscia w necie bedzie "X zostal powoalany na CEO firmy Y. Zwoje obowiazki zacznie pelnic od Z" i to wszystko - zadnych insta, fb etc.
Z drugiej strony sa tacy co wala w miesiacy ponad 500 tweetow na kazdy
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Bo biednych boli tyłek, że są ludzie na tym świecie, którzy mogą zarobić na dom za 15mln po kilku dniach i wydają pieniądze na zbędne luksusy podczas gdy oni 40 lat odkładają na biedakawalerkę, dlatego wymyślili, że obnoszenie się z bogactwem -> bieda umysłowa XD
  • Odpowiedz
@skolland:
Jasne, masz rację.

MS raczej nie moglby tak dzialac bo ich segment jest bardziej... normikowy?

I mi od początku chodziło właśnie o normików - przeciętnych zjadaczy chleba.
Jasne, że są wyjątki. Przykładowo Philipp Plein, jego głównym elementem marketingu jest właśnie życie w luksusie i zarabianie wielkich pieniędzy. Ale tacy ludzie/przedsiębiorstwa celują w innego klienta, i mają wyrobioną swoją niszę na rynku.
  • Odpowiedz
Ja pisałem o tym, jak Rolex wypada na tle reszty branży zegarkowej, a nie o tym jak postrzega go przeciętny szarak


@Rower_Lewandoski: To dawaj statystyki, bo ja bez nich strzelam, że cena przeciętnego Rolexa to jakieś 0.1% rynku wszystkich zegarków na świecie. Ale śmiało, popraw mnie jeżeli się mylę. XD
A potem idź się doedukuj co to znaczy drogi. Ponieważ możesz być Billem Gatesem a Rolex to wciąż będzie drogi
  • Odpowiedz
@Rower_Lewandoski: Drogi drogi. Obiektywnie drogi i droższy od większości zegarków na świecie. Cena przecietnego modelu to parę tysięcy USD. Daleko mu do najdroższych zegarków na świecie ale to samo można powiedzieć o nowym Audi A8 za 100 tysięcy dolarów. Też jest to obiektywnie drogie auto, 10x droższe od małych miejskich piździdełek. A że McLaren F1 stoi za 16 milionów USD? Trudno, to jest całkiem inny segment i wcale nie umniejsza
  • Odpowiedz
@Antorus:

Drogi drogi. Obiektywnie drogi i droższy od większości zegarków na świecie. Cena przecietnego modelu to parę tysięcy USD. Daleko mu do najdroższych zegarków na świecie ale to samo można powiedzieć o nowym Audi A8 za 100 tysięcy dolarów

Ale ja już dokładnie wyjaśniłem pozycjonowanie Rolexa, i nie zamierzam robić tego drugi raz. Rolex to klasa średnia jeżeli chodzi o zegarki luksusowe.
  • Odpowiedz
@wetorek2: @kezioezio: @Rower_Lewandoski: To ze ktoś jest skromny, to nie znaczy, ze ma dusić każdego grosza i nic nie wydawać. Ktoś ma świra na punkcie aut, wiec wyda kilkaset milionów na auta, ale ubiór moze być mu obojętny. Z resztą dla nich koszulki bossa i temu podobnych firm jest jak dla nas pójście do szmateksu, dlatego jeśli nawet chodzi w koszulce albo spodniach za kilkaset dolców,
  • Odpowiedz
Drogi dla kogo? Dla przeciętnego zjadacza chleba? Ja pisałem o tym, jak Rolex wypada na tle reszty branży zegarkowej,

Rolex to klasa średnia jeżeli chodzi o zegarki luksusowe.


@Rower_Lewandoski: Zaraz dojdziesz, że Rolex to niska klasa w świecie multimiliarderów. xD
  • Odpowiedz
@Kolarzino: No ja to rozumiem, nie wyobrazam sobie, zeby ktorys z milionerow czul potrzebę szpanowania przed „plebsem”, a tym bardziej nie przed kolegami milionerami, ktorych tez stac na wszystko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kolarzino: ale wysryw xD
Ci co się znają kupią z półki Patek Phillipe, jak ktoś się nie zna to kupuje Rolexa, bo jest znany i drogi XD. Mój wuja w USA tak zrobił
  • Odpowiedz
@Fugi88888: #!$%@?ąc od samego Gatesa, kumpel ostatnio sobie kupił to Casio, wyszło go po rabacie w jakimś sklepie internetowym 200zł z hakiem. Jak zobaczył że trafia w indeksy lepiej niż jego tytanowy Tissot to trochę się wkurzył ( ͡° ͜ʖ ͡°). Fajny, prosty, może też sobie sprawię bo cena bardzo przystępna.
  • Odpowiedz