Wpis z mikrobloga

Obecnie udało się w 1 dzień i to w Wielkanoc więc to chyba nie długo ( JDG) . Znajomy przekształcał działalność jednoosobową w spółkę z.o.o. i w 3 dni się wyrobili
@w9rT_wv_bIAn37l to miales duzego farta z vatem. Czeka sir min. 1 miesiac na rejestrację w rejestrze VAT, z uwagi na to ze US wysyla czlowieka w teren aby sprawdził czy dzialalnosc ma bhc faktycznie wykonywana
@arturo1983: eh nie jestem fanem Polski, urzędasów itd ale ja otworzyłem w jeden dzień i to 10 lat temu, przed epuapem itd (a może był ale wymagał podpisu elektronicznego, tego ze sprzętem itp - nie pamiętam)

Wycieczka do urzędu miasta, potem do urzędu skarbowego, potem do ZUS. Zajęło z dojazdami kilka godzin ale ogólnie żaden problem. Potem ~max tydzień zanim przyszło pismo z rejestracją VAT UE i chyba numerem REGON. Dzisiaj
@arturo1983: co to za bzdurna mapa? Założenie DG to chwila, nawet Sp. z o.o. się sprawnie i szybko zakłada elektronicznie... Poza tym - czas potrzebny na założenie firmy to totalnie nieistotny parametr.
@w9rT_wv_bIAn37l to miales duzego farta z vatem. Czeka sir min. 1 miesiac na rejestrację w rejestrze VAT, z uwagi na to ze US wysyla czlowieka w teren aby sprawdził czy dzialalnosc ma bhc faktycznie wykonywana


@md23: bzdura, US nikogo nie wysyła tylko weryfikuje papiery i tyle. Dają sobie miesiąc, ale z reguły robią duuużo szybciej. Już pomijając kwestię, że można zacząć zanim masz VAT.
@md23: w każdym razie miał wszystko gotowe niemalże na poczekaniu.
A inna sprawa... co ma fizyczna siedziba do działalności? Równie dobrze można ją prowadzić w mieszkaniu, wynajmować przestrzeń w inkubatorze itd...
@enron: bardziej od kwestii lokalizacji zależy obszar (tj. branża) działania i miejsce rejestracji. Najbardziej narażone na wstępne kontrole są firmy rejestrowane w biurach wirtualnych, a jeszcze większe prawdopodobieństwo gdy są to usługi, które ciężko monitorować (wszelkie "wirtualne" usługi). I bardziej od Amber Gold chodzi o wyłudzanie VATu. Ja sam musiałem jechać do US i wyjaśnić i nawet złożyć oświadczenie, że do mojego typu działalności nie jest potrzebne stałe miejsce wykonywania działalności.
@zwierzak40: u mnie wyglądało to tak:
02.02.2017 - rejestruję DG, idę załatwić ZUS, VAT, księgowość itd.
tydzień później przychodzi urzędnik sprawdzić czy adres podany w CEIDG istnieje
22.02.2017 - dostaję wezwanie by stawić się w US, wyjaśnić po kij mi VAT i przedstawić tytuł prawny do lokalu
27.02.2017 - w końcu mnie zarejestrowali do VAT, a 28.02.2017 musiałem wystawić pierwszą fakturę
@Fang nie potwierdzam.
Może jeśli chodzi o spółkę.
Natomiast jednoosobową działalność to wystarczy wizyta w Urzędzie Miasta Wydział Gospodarczy.
Dostajesz NIP, Regon jeszcze musisz się wybrać do ZUS i Urzędu Skarbowego.
Zakładasz konto bankowe firmowe.
Wyrabiasz pieczątkę.
Wcześniej umowa z księgową, którą musisz wskazać w US.
Jak zaczniesz od rana to wyrobisz się w 1 dzień.