Wpis z mikrobloga

@arturo1983 jeśli mapa dotyczy danych z roku 2000 to jest prawdziwa, a jeżeli dotyczy współczesnych czasów to kompletna bzdura, chociaż idealnie pasuje pod tezę że nasz kraj to chlew obsrany gównem, wiec można bezrefleksyjnie planować ;). Ciekawią mnie kryteria jakie wziął pod uwagę Bank Światowy.
@arturo1983: @zwierzak40: @devones: Uważam, że te 37 dni oczekiwania na ogarniecie całej papirologii w celu prowadzenie DG jest głównym powodem dla którego większość wykopków nie prowadzi DG XD


@Marek1991: wy oczywiście czytaliście metodologię, że nie chodzi o JDG tylko o spółkę kapitałową a czas oczekiwania stanowi jeden z wskaźników jakości prawa i pracy urzędów?
@zwierzak40: Potwierdzenie rejestracji do VAT dzieje się od ręki XD Poza tym klienci generalnie mają w piździe, czy dostaną fakturę, czy nie. Zresztą, do 150k obrotu rocznie nie musisz mieć rejestracji VAT, więc możesz przez ten jeden miesiąc położyć na tym #!$%@? i zacząć biznes.

Najdłużej to się na NIP czeka i to z reguły dwa, może trzy dni.

Te trzydzieści dni to chyba uwzględniają postawienie murów od fundamentów na terenie
@mecenas_z_piaseczna: Potwierdzenie rejestracji VAT od ręki? Ciekawe, na początku lipca ze względu na przekroczenie obrotu złożyłem w skarbowym VAT-R, zarejestrowany jako czynny płatnik VAT zostałem na początku sierpnia - miesiąc oczekiwania, nawet panie US się do mnie pofatygowały by sprawdzić czy rzeczywiście taka firma pod danym adresem istnieje.
Klienci, którzy są firmami nie maja w piździe czy dostaną fakturę czy nie, większości musiałem tłumaczyć, ze złożyłem już druk o rejestrację bo
@arturo1983: skąd się wzięło 3.5 dnia w UK? Tyle zajęło mi założenie spółki akcyjnej + VAT, a zaczynając zwykła działalność gospodarczą to się zaczyna handel/usługi i do miesiąca trzeba wysłać zawiadomienie do urzędu skarbowego, czyli powinno być -30