Wpis z mikrobloga

Parafianie napisali do księdza donos na dyrektorkę szkoły podstawowej, której syn jest gejem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
W liście min.:

Czy Ksiądz Kanonik wie, kto jest dyrektorem szkoły podstawowej w Błaszkach. Niedawno nasze dzieci, jak to w wakacje bywa, bawiły się i szukały ciekawostek w Internecie. Natrafiły na zdjęcia, gdzie dyrektorka Sulwińska ze swoją rodziną świętowała na paradzie równości w Poznaniu".

"To okropne. Jak mamy wytłumaczyć naszym dzieciom to zło, jeśli dyrektorka popiera i reklamuje LGBT+"

"Tolerujemy ich, ale nie pozwolimy, by grupy finansowane przez Sorosa mówiły nam, jak mamy żyć i wychowywać nasze dzieci. Niestety zaraza LGBT+ dotarła już do Błaszek"


Ksiądz poinformował kobietę o sprawie osobiście, jak sama przyznała:

To była miła rozmowa. Nie naskoczył na mnie. Nie był oburzony, że mój syn jest gejem. Po prostu pokazał mi ten donos, żebym o nim wiedziała. Odpowiedziałam, że mój syn jest dorosły, a to, że jest gejem, nie sprawia, że się go wyrzeknę.


Warto dodać że niedługo w Błaszkach odbędzie się konkurs na dyrektora szkoły:

Być może powodem wysłania tego donosu jest zbliżający się konkurs na stanowisko dyrektora szkoły. W tej chwili pełnię obowiązki dyrektora, ale jesienią ma być przeprowadzony konkurs. Mogę się tylko domyślać, że takimi metodami ktoś będzie chciał naciskać na burmistrza


https://www.wykop.pl/link/5101553/donos-na-dyrektorke-szkoly-bo-ma-syna-geja/

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #homoseksualizm #lgbt #szkola
saakaszi - Parafianie napisali do księdza donos na dyrektorkę szkoły podstawowej, któ...

źródło: comment_VFJ53qWesOcxJQmf6TnnFolVeXlRS9d3.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MPXD no to trzeba zmienić konstytucję, do tego trzeba większości konstytucyjnej. Dura lex sed lex.

Zakaz nie jest między wierszami, właściwie nie ma tam zakazu, tylko jest regulacja definiująca małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny i gwarantująca mu ochronę prawną.
  • Odpowiedz
@marcelus: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tego wynika, że:
a) Małżeństwo zawsze jest związkiem kobiety i mężczyzny?
b) Małżeństwo jako związek k+m jest pod ochroną i opieką rp?

Spagetti jako danie mięsne jest moim
  • Odpowiedz
@Ohjeny:
Wodór, jako gaz o gęstości znacznie mniejszej od powietrza, może być wykorzystywany do napełniania unoszących się balonów.

Czy wodór:
a) jest gazem o gęstości znacznie mniejszej od powietrza?
b) może jest, może nie jest, nie wiadomo, w każdym razie jeśli jest, to można nim napełnić
  • Odpowiedz
ciężko jest mi sobie wyobrazić że żyjąc w tym samym kraju, gdzieś tam na drugim końcu Polski, są rodacy którzy traktują księdza jako ważną osobowość.

Powiem prościej, żyję w tej części Polski gdzie skargi pisze się do kuratorium a nie do księdza ;P


@TinkerCob: Jak by nie patrzeć na Chrześcijaństwo w Europie, to LGBT niech się cieszy że to nie Islam (Sam nie wiem, u Żydów są małżeństwa homo?) Czy
  • Odpowiedz
To zdanie o makaronie z mięsem jest niepoprawne gramatycznie.


@KEjAf: Przeciwnie; jedynymi ewidentnymi błędami są tutaj Twoje przecinki (a ściślej rzecz biorąc: nierozumienie ich roli w zdaniu prowadzące do nierozumienia tego, co czytasz i piszesz).
  • Odpowiedz
  • 0
@opakowanie_zastepcze: myślałem że tam jest przecinek, pasowałby, ale bez niego rozumiałbym to zdanie tak samo.

@TinkerCob: nie ma czegoś takiego jak rezerwacja słowa, ale nie ma też za bardzo czegoś takiego jak przymus zaakceptowania nowych znaczeń które ktoś chce słowom nadać.

Małżeństwo to od zawsze jest związek mężczyzny i kobiety. Nagle ktoś przychodzi i mówi że jeśli jego związku z osobą tej samej płci nie nazwiemy tak samo, to go
  • Odpowiedz
  • 1
@marcelus w subtelny sposób @Ohjeny próbuje wyjaśnić Ci, że o ile małżeństwo w sensie prawnym to związek k+m to związek partnerski (niekoniecznie chroniony prawnie) może być już w dowolnej konfiguracji
  • Odpowiedz
kiedy ktoś przytacza definicje słownikowe, tak, jakby miały jakąkolwiek moc prawną


@TinkerCob: gdybyś pilnie uważał na lekcjach, to wiedziałbyś, że definicje słownikowe SJP PWN mają w Polsce moc prawną.

Jakiekolwiek przepisy, w których znaczenie jest inne (lub obejmuje węższy lub szerszy zakres znaczeniowy) niż w tym słowniku, mają mniej więcej taką wstawkę: Użyte w ustawie określenia
  • Odpowiedz