Wpis z mikrobloga

Wreszcie ktoś zauważył, że netflix prowadzi kłamliwy marketing. Sugerują, że wszystko jest jak w książkach nawet Geralt nie ma brody + może jeszcze ze 4 takie detale i się tym zasłaniają mimo, że wprowadzają swoje zmiany i ogólnie nie przykładają się do jakości, nierealistyczne zbroje, kostiumy z różnych epok, paskudne soczewki do oczu czy brzydkie ''komiksowe'' oświetlenie.

  • 20
Geralt wygląda jak Conan z siwymi włosami, triss jest czarna


@Wjorgus: "Triss ma kasztanowe włosy jak w książkach" a co z resztą wyglądu Triss? Właśnie taka jest showrunnerka obsesyjnie uczepiła się jednego detalu i próbuje ludziom wmawiać że wszystko w serialu będzie jak w książkach.
Przerażające jest to że ludzie którzy książek nie czytali głoszą teraz w internetach netflixową propagandę o zgodności z ksiązkami.
@redo123: Blond Ciri starsza i bez Geralta w scenie w Brokilon, Driady wyglądają jak ludzie, wciskanie różnorodności i zmiana etniczności postaci, nowe wątki które w książkach były ledwo co wspomniane (dzieciństwo Geralta, gerbata Yen). Brak spójności jeśli idzie o kostiumy (z różnych epok wzięte xD) i zbroje. I wiele więcej a wiemy te rzeczy po obejrzeniu zajwaki więc łatwo sobie wyobrazić ile zmian i leniwych rozwiązań zobaczymy po premierze.
@Slavonlorden: ty a w jakiej epoce dzieje się wiedźmin? Mam problem tylko że zbrojami nilfgardu reszta spoko.
Ty ale wiesz ze Sapkowski uważa że jest wszystko spoko. A to jego książkę (rzekomo) gwalca a nie książkę jako dobro narodowe. Ironia jest to, że Sapkowski m. In właśnie takich waskomyslacych ludzi, Sapkowski którego niepodważalną wizję tak holubisz, krytykuje w tymże dziele. Ja rozumiem gdyby świat wiedźmina był tak spójny jak u Martina,
Wsiadlem w hypetrain na samym początku jak ogłosili ten serial, a jak zobaczyłem Geralta to #!$%@? z tego pociągu przez #!$%@? kibel.


@Wjorgus: O jak rykłam! XD

A tak w ogóle to mam tak samo jak Ty. :D
W nosie mam już te wojny i te całe przepychanki czy to będzie serial dobry, czy niedobry, czy czarni czy biali, czy transy czy inne pozaziemskie istoty... Nie zależy to w żaden sposób
@Slavonlorden oh noo, it's this thread again.
Tak, netflix jest platforma ktora w swoich produkcjach promuje wartosci lewicowe.
Tak, netflix zrobi kolejny serial w swoim stylu.

Przestancie juz plakac, jesli serial bedzie #!$%@?, to bedzie #!$%@?, to tylko serial na podstawie ksiazek dla nastolatkow.
To zadna swietosc, to tylko dobrze czytajaca sie powiesc.
@Slavonlorden: Odnośnie dzieciństwa Geralta oraz przeszłości Yenn wyobraź sobie, że nie każdy kto obejrzy ten serial będzie obeznany z uniwersum poprzez gry/książki, więc muszą nakreślić kim są wiedźmini jak byli szkoleni etc.