Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zaplusowałem wpis typka, który postanowił przejść na odwyk od wykopu, zazdroszcząc mu tego.
https://www.wykop.pl/wpis/43294889/dzisiaj-postanawiam-odstawic-wykop-na-rok-zawolam-/
Tylko dlaczego ograniczać się do tak prymitywnych uczuć a nie zrobić tego samemu?

Na wykopie przegrałem już ogrom czasu, wykop zmienił mój mózg w prawdopodobnie nieodwracalny sposób. Straciłem koncentrację, lotność i chłonność umysłu, straciłem zainteresowanie i radość z różnych rzeczy w życiu, czuję się czasem jakby niektóre sprawy w życiu po prostu po mnie spływały i nie dawały mi radości. Straciłem motywację i pracowitość.

Dlatego postanowiłem zrobić 30 dniowy odwyk od wykopu i mediów, które dają natychmiastową gratyfikację, youtuby, gierki itp.
Moje użycie internetu postaram się docelowo ograniczyć do rzeczy potrzebnych w pracy, nauce nowych rzeczy, Messengera, którego używam do komunikacji oraz ewentualnie max godziny na informacje ze świata.
Jak to zrobię, nie wiem, postaram się walczyć z nawykiem (a najłatwiej zastąpić go innym podobno), może będę więcej spacerował, czytał książki które się kurzą na regale, może jakieś projekty robił po pracy. Prawdopodobnie i tak mnie wyciągnie na dwór gdy usiądę w domu przed komputerem i będę próbował robić coś konstruktywnego, ale na początek byle sztywniutko trzymać się planu zero wykopu.

Plan zaczynam od jutra, bo może dzisiaj ktoś będzie chciał mi dać jeszcze jakieś rady.

Filmik o uzależnieniu od internetu, który na mnie wpłynął.

https://youtu.be/8UsI9CXHm6o

Polecam kanał bo po jego przestudiowaniu przeszedłem na keto.

btw. Ile bana za upadłą madonne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozwojosobisty #internet #uzaleznienie #wykop
  • 32
@Ark00: o żesz Ty, wczoraj myślałam o czymś podobnym. Zbyt często ostatnio tu wchodzę, zbyt dużo czasu tracę na takie właśnie FB, wykop i podobne gdzie szybko się czyta, coś tam napisze i właściwie zaraz się o tym zapomina. Aż mnie kusi żeby dołączyć do Ciebie i spróbować. 30 dni to niedużo, a może faktycznie miałabym więcej czasu na te rzeczy, na które mi go niby brakuje. Może też zacznę lepiej
W sumie tylko jedna rzecz mnie zastanawia czy właśnie nie dać sobie 30 min dziennie na główną, bez logowania się, tylko aby poczytać newsy


@lezkaniebieska: jeśli informacje ze świata są Ci potrzebne do życia to czemu nie, ewentualnie możesz wejść na jakiś onet czy wp, przeczytać nagłówki i jeśli coś Cię zainteresuje to wygooglać szczegóły.

Ze spaniem też pewnie będzie lepiej bo pewnie zbyt dużo niebieskiego światła przed snem i nie
@Ark00: może nie tyle, że potrzebne do życia, ale dobrze czasem looknac co tam się dzieje. Dlatego też myślę, że 30 min dziennie na głównej bez logowania się byłoby bezpieczne i jednocześnie zaspokajałoby potrzebę poczytania o wszystkim i niczym.

Dokładnie tak podejrzewam z tym spaniem dlatego kusi mnie żeby spróbować.

Wiesz, jakby się tak zastanowić to właściwie prawdą jest, że przebywanie tutaj niesie ze sobą dozę jakiejś nieprzyjemnej atmosfery. Szczególnie czytając
To co, od jutra zaczynamy tę nierówną walkę? :)


@lezkaniebieska: ja już postanowiłem wcześniej.
Muszę sobie jakiś kajecik ogarnąć w którym od czasu do czasu zanotuje moje obserwacje :)

Powodzenia życzę ;)
@Ark00: ja też postanowiłam! Mamy więc jeszcze tylko kilka godzin na pomarnowanie ich tutaj :D

Ogarnij, ogarnij, bo może być o czym pisać :)

Też życzę powodzenia! Chociaż zapewne wytrwamy bez problemów ;)
@Ark00 @lezkaniebieska
Tak sobie myślę, że warto by do Was dołączyć ;)
Noszę się z tym zamiarem już długo, bo internet (mimo że staram się go ograniczać) pochłania zdecydowanie za dużo czasu. Zaczyna się od sprawdzenia jednej, mało istotnej drobnostki i kończy... jak kończy. Nie mam problemu z social mediami, bo ze znajomymi kontaktuję się zwykle i tak przez telefon bądź SMS, ale bardziej obawiam się o hmmm zainteresowania, informacje i komentarze
@KtoCoByl: to prawda. Wykop ma swoje dobre strony, ale wiadomo że jak wejdziesz, zaczniesz czyta tak pochłonie godzinę czasu jak nic. Dołącz więc :) 30 dni na próbę. Zawsze można przerwać, ale wtedy nie będzie satysfakcji xd Czasem dobrze rzucić sobie jakieś wyzwanie. Z pozoru błahe, a jednak :P
@Ark00: @KtoCoByl: Panowie! Mój czelndż zakończył się wczoraj, czyli 19 września, po 26 dniach. Dlaczego tak wyszło? Kilka powodów się na to złożyło przy czym dwa przewodnie to: 1) zbliża mi si urlop i roznosi mnie od środka energia, radocha i ogólnie szukam wszystkiego co zabija czas skutecznie aby te wolne chwile przyspieszyć w kierunku upragnionego dnia 2) książka, której nie mogłam znaleźć od bodajże tygodnia. Wciąż chodziła mi po
l.....a - @Ark00: @KtoCoByl: Panowie! Mój czelndż zakończył się wczoraj, czyli 19 wrz...

źródło: comment_rpYjfFnzayhcHaNw6Oetc3UQUGXDmYot.jpg

Pobierz