Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #pirotechnikasakralna #dzbanywiary #naukowcywiary #zakopane #kosciol #katolicyzm

Ta ostatnia akcja na Giewoncie to tradycyjne zderzenie nauki z gusłami. Nikt nie pomyślał do czego może prowadzić ustawienie na szczycie góry repliki starożytnej szubienicy pełniącej przy okazji funkcję ogromnego metalowego piorunochronu?
g.....e - #bekazkatoli #pirotechnikasakralna #dzbanywiary #naukowcywiary #zakopane #k...

źródło: comment_4Kya58XtSWUGb6TCynZJaBEKF9d7eing.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

k, usunięcie krzyża spowoduje, że pioruny będą walić w przestrzeń kosmiczną, a nie wierzchołki gór


@Ranger: piorunow bedzie mniej i beda walic bardziej losowo. Obecnosc ostro zakonczonego metalowego oprzedmiotu tworzy bardziej sprzyjajace warunki do przeskoku pioruna.
  • Odpowiedz
Prawdopodobieństwo uderzenia w łańcuchy jest mniejsze.


@GordonL: skąd wiesz? Sam przecież pisałeś, że tam jest bardzo dużo czynników.

Zresztą, nawet jeśli jest mniejsze, to już pisałem, że uderzenie w łańcuchy jest znacznie gorsze niż w krzyż.
  • Odpowiedz
@gierape: @PDCCH: @moniek9: @GordonL: @duncanidaho2: @ZaplutyKarzelReakcji: @trox: @GrammarNazi: @Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: @xfin:
Jeszcze takie coś znalazłem:
Jak tłumaczy Marek Szadkowski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Śląskiej, to wcale nie metalowy krzyż na Giewoncie przesądził o tym, że to właśnie tam uderzył piorun. Kluczowa była imponująca wysokość szczytu - 1894 m n.p.m. - Każdy wysoki obiekt
  • Odpowiedz
Nie będę wszystkich zwoływał i tytlko to tu zostawię. Niech wszyscy którzy się wyzywali od ameb i dzbanów zrobią rachunek sumienia

https://tech.wp.pl/usunac-krzyz-na-giewoncie-ekspert-wyjasnia-czy-tragedii-w-tatrach-dalo-sie-uniknac-6416609841731201a

- Z naukowego punktu widzenia to kompletna bzdura - mówi Tomasz Rożek. - Apelowanie "zdejmijmy krzyż z Giewontu" ma czysto ideologiczną podstawę. Nie ma natomiast naukowej. Po prostu gdy burza już jest, to prawdopodobieństwo uderzenia w wystający element jest dużo większe. Tak jak podczas burzy nikt nie trzyma się piorunochronu,
  • Odpowiedz
  • 0
@elementarz1 ale zauwazyles ile razy ignorowalem wasze inwektywy a w szczegolnosci tego dzbana Gordona ktory wyzywa mnie jie od dzis? No to spoko panie obiektywny
  • Odpowiedz
w sumie to jak to jest możliwe że uderzenie pioruna dalej jakieś ameby przypisują gniewowi boga? ja wiem że na fizyce tego się nie omawia dokładnie bo szkoła w tym kraju to g0wno, no ale...
  • Odpowiedz