Wpis z mikrobloga

@cendrek kiedyś polano mnie wodą z takiej lancy, z bardzo bliska. Przez ponad tydzień leczyłem poparzenie

To ciśnienie sprawiło że zostałem poparzony, zimną wodą bulwa. Nie polecam.
  • Odpowiedz
@bardzoprosz3: na codzien mam kontakt z agregatami do 3000 bar, w takiej myjce masz okolo 120-150 bar. Przy ranie wysokocisnieniowej wykonanej przez taki pistolet to przecięcie najmniejsze zmartwienie.

@deafpool: absolutnie nie bylo to poparzenie, uslyszales to w szpitalu pewnie. Miałeś rane wysokocisnieniowa, ktora w polsce jest traktowana jako poparzenie. Gdybys byl leczony w niemczech zupelnie inaczej by to wyglądało.
  • Odpowiedz
Są różne programy, niektóre z niskim ciśnieniem i przy takim odstępie delikatnie pryska. Najczęściej programy "końcowe" z wodą demineralizowaną mogą się nadać do mycia konia :)
  • Odpowiedz
  • 0
Jezu ludzie to #!$%@? tępi są, konie o dziwo mają większe odczucie bólu, więc mycie go karcherem na stacji to znęcanie sie...
  • Odpowiedz
@cendrek: to nie jest ta myjka na której patusy zawsze robią zdjęcia swoim gruzom na Wołominie? Za każdym #!$%@? razem jak widzę jakąś upalarę z WWL w ogłoszeniach to zdjęcia ma robione na myjce XD
  • Odpowiedz
@zapalonyfanatykwedkarstwa: @Mation: poniżej tam @Shadow1337 i @Line-Storm: wrzucili linki.
Ode mnie to tak w skrócie. Podczas przecięcia np. dłoni przez wysokie ciśnienie oprócz rany HP wtłaczana jest woda, ktora czysta nie jest i w takiej ranie rozwijać sie mogą mikroorganizny.
W Polsce moi koledzy po takich ranach byli zawsze traktowani jako oparzeni, bo tak w Polsce leczy się to, na szczęście im nic nie jest oprócz blizn, bo rozwój
  • Odpowiedz