Wpis z mikrobloga

Zagadka, jak się ma twierdzenie:

Każdy na wolnym rynku ma równe szanse, wystarczy ciężka praca


do sytuacji w #polska gdy

-> osoby z pochodzące z wielkich miast* i mający tam rodziców nie będą musieli brać żadnych kredytów na chałupy (bo mieszkanie po babuni)
-> osoby spoza wielkich miast do końca życia będą przynosić w zębach minimum 2 tys (a raczej więcej) grzecznie do banku
-> osoby pochodzące z wielkich miast, przy obecnych tendencjach demograficznych, szybciej zaczną żyć z samego majątku niż ci spoza spłacą kredyciki


Czyli de facto uprzywilejowani będą stanowili nową szlachtę wobec nieuprzywilejowanych.

Zapraszam do dyskusji i załączam ładną antykapitalistyczną nutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #muzyka #punk #libertarianizm #liberalizm #polska #pytanie #finanse #neuropa #4konserwy
Kjedne - Zagadka, jak się ma twierdzenie: 

 Każdy na wolnym rynku ma równe szanse, ...
  • 84
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DarkSoul667: to w końcu jesteśmy bogatsi niż ty i jesteśmy źli bo się z tobą socjalistycznie nie dzielimy czy jesteśmy z biednych rodzin i mamy ból dupy?
  • Odpowiedz
Idz do pracy a nie #!$%@? glupot to moze twoje dziecko nie bedzie takim przegrancem


@DarkSoul667: ta, i dawaj się wykorzystywać januszom, do tego głosuj na korwe czy innych liberałów by bronić interesu bogaczy xD Wcale nie brzmi jak frajerstwo.
  • Odpowiedz
Mam 24lata pochodzę z wsi 140osob w mazowieckim i w wieku 23 kupiłem mieszkanie blisko centrum Wrocławia w zabytkowej kamienicy. Pluje na tych co tylko płaczą ze urodzili się na jakimś zadupiu i przez to nic nie osiągną. Lenie i tyle.
  • Odpowiedz
@Revmir: Nie daje sie wykorzystywac nikomu. Skad ten pomysl? Placzesz bo co? Bo ktos jest bardziej rozgarnety i jest twoim szefem? Xdddd to sam badz szefem, zarob na utrzymanie firmy, wyplaty i sam tez zarob. Nie umiesz? SZKODA XD
  • Odpowiedz
@Darknes17: I brawo dla tego pana, jak ktos chce #!$%@? jaki to swiat zly to bedzie #!$%@?. Te przegrance w kapitalizmie #!$%@? ze w socjalizmi byliby kims. Jakbysmy zyli w socjalizmie to by #!$%@? ze kapitalizm to jest to, takie wybitne jednostki jak nasze szanowne leniuszki by byly KIMS xdddd
  • Odpowiedz
@Revmir: Nie zalozysz bo padniesz skoro ci sie nie chce pracowac. Placz dalej bo masz na maksa zryta kopule. Piszesz z 26 latkiem ktory mieszkal na wsi, bez toalety a teraz ma kilka srednich krajowych, kobiete dentyste, #!$%@? na kelnerce studiując zamiast #!$%@? ze sie nalezy. Pozdrawiamy idz plakac dalej. Nie ma na tym swiecie dla was miejsca lenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: pamiętajmy jeszcze o wspaniałym "to niewykonalne, jesteś głupi, omamili cię kapitaliści marzeniami o pieniądzach" kiedy cokolwiek zaczynasz oraz "miałeś szczęście, lepszy start, na pewno kontakty, tak w ogóle to było proste co zrobiłeś, więc płać teraz większe podatki" kiedy już ci się uda.

Nieważne co zrobisz, ktoś i tak się przypieprzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próbujesz coś robic? Źle. Próba się udała? Źle. Z resztą, widać
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: a skąd ty możesz wiedzieć czym ja się zajmuje? xD Zresztą co to za argumentacja? Nawet gdyby to o czym jakiś dowód epizodyczny ma świadczyć? Jak ma się to niby do sytuacji młodych na rynku pracy w Polsce ogółem znając koszty życia ogółem?

Nie zalozysz bo padniesz skoro ci sie nie chce pracowac. Placz dalej bo masz na maksa zryta kopule.

zamiast #!$%@? ze sie nalezy. Pozdrawiamy idz plakac dalej.
  • Odpowiedz
@Revmir: #!$%@? na kelnerce jednoczesnie studiujac lekarsko dentystyczny. Kilka srednich krajowych zarabiam ja. Ona teraz na stazu ma pensje minimalna ale sie przygotowuje do specjalizacji zeby tez miec przed 30 kilka srednich krajowych. Robi to zamiast #!$%@? w internecie. Nie pochwalisz sie co robisz bo nie masz zapewne ani kompetencji ukierunkowanych ani zylki do zarzadzania wiec zadupiasz za odpowiednie do tego pieniadze i masz pretensje. Elo szkoda mi czasu na cb
  • Odpowiedz
Nie pochwalisz sie co robisz


@DarkSoul667: to ty się nie pochwaliłeś xD W tekście masz wszystko wyjaśnione oraz oparte danymi, widocznie zabolało, że uświadamiam ludzi, jakie są ich interesy i obalam mity w rodzaju self-made mana. To jest sprawa systemowego wyzysku a nie jakichś własnych animozji.
  • Odpowiedz