Wpis z mikrobloga

Zagadka, jak się ma twierdzenie:

Każdy na wolnym rynku ma równe szanse, wystarczy ciężka praca


do sytuacji w #polska gdy

-> osoby z pochodzące z wielkich miast* i mający tam rodziców nie będą musieli brać żadnych kredytów na chałupy (bo mieszkanie po babuni)
-> osoby spoza wielkich miast do końca życia będą przynosić w zębach minimum 2 tys (a raczej więcej) grzecznie do banku
-> osoby pochodzące z wielkich miast, przy obecnych tendencjach demograficznych, szybciej zaczną żyć z samego majątku niż ci spoza spłacą kredyciki


Czyli de facto uprzywilejowani będą stanowili nową szlachtę wobec nieuprzywilejowanych.

Zapraszam do dyskusji i załączam ładną antykapitalistyczną nutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #muzyka #punk #libertarianizm #liberalizm #polska #pytanie #finanse #neuropa #4konserwy
Kjedne - Zagadka, jak się ma twierdzenie: 

 Każdy na wolnym rynku ma równe szanse, ...
  • 84
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: to są twoje projekcje, w zasadzie bezpodstawne. Ale potrafię to w pewien sposób zrozumieć, jeśli mówisz prawdę (chociaż w zasadzie to nie wiem kim jesteś), to jest to pewien mechanizm obronny twojego ego. By móc obronić poczucie własnej sprawczości, umniejszasz innym, zamiast po prostu spróbować popatrzeć z innej perspektywy. Ja jestem daleki od takiej postawy, bo różne sytuacje w życiu widziałem i wiem, że naprawdę niewiele trzeba, żeby człowiekowi powinęła
  • Odpowiedz
@Revmir: Srutututu malo zarabiasz wiec spamujesz o komuchach dla komuchow bo kolega dostal auto od ojca. Zycze ci zebys nigdy nie musial zyc w socjalizmie. Zakladam ze ekonomista nie jestes. Ten smieszny artykul co mi wyslales jest od takiego samego frustrata, szkoda ryja strzepic. Ale i tak zdania nie zmienisz, na szczescie w tym kraju masz placone tyle ile wypracujesz i tak tez zostanie.
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: nieistotne czym jeżdżę, ale źle mi się nie żyje. Nie mam gowniakow i nie mam kredytów, a mam swoje mieszkanie. To ty się chełpisz nie wiadomo czym, a bliżej ci do kasjerki w biedrze. Widzisz problemy nie tam gdzie one w rzeczywistości są, bo po prostu nie znasz bogatych ludzi i nie obracasz się w takim towarzystwie. Z fartem
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: gdzie spamuje? Daruj sobie to powtarzanie głupot po porszemonie i prostackie personalne doczepki. A autor jest całkiem solidnym dziennikarzem strajk.eu. Dalej nie masz nic sensownego do powiedzenia, bo przerasta to twoje możliwości umysłowe, a dane jasno wskazują że racja jest po mojej stronie. Potwierdzasz, tylko że robienie kasy (o ile mówisz prawdę, chociaż to i tak poziom klasy średniej a nie prawdziwych kapitalistów, których interesu bronisz) i intelekt nie muszą
  • Odpowiedz
@JulienSorel: Skoro nieistotne czym jezdzisz to po co sie smiejesz z mojej fury. Jak poddajesz jedno z moich aut ocenie to sie pochwal. Jestem przykladem ze w 5 lat pracy zawodowej da sie kupic mieszkanie, skonczyc dobre studia, wychowywac dzieciaki i nie #!$%@?. Z kolezka sracie pod siebie o rzekomym wyzysku. Oprocz rzadu nikt nikogo nie wyzyskuje - macie otwarte granice, aloha
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: chełpiles się swoimi zarobkami, stad zajrzałem na profil i trochę mi kontrastowały twoje przechwałki z tym szrotem, którym jeździsz. Nie będę robił zdjęcia swojego samochodu dla jakiegoś nołnejma xdd Poza tym musiałbym zjechać winda do garażu. Powtórzę jeszcze raz, wyzysk jest obecny, ale najbardziej mnie pieklą tzw pożyteczni idioci z jakimiś gownozarobkami typu 10k, którzy myślą ze nogi Boga złapali i bronią interesów najbogatszych osób. Bronią grupy, do której nie
  • Odpowiedz
@Kjedne: nie cierpię takiego streotypizowania na temat miast i wsi. Uprzywilejowane są osoby, które dostają od rodzicow mieszkanie w wieku 20 lat, bo ich rodziców na to stać. Ja jakoś cześciej spotykam się z tym, że to rolnik kupuje swojemu dziecku mieszkanie w mieście na 18tke, a przeciętnego mieszkańca miasta na to nie stać. Polecam wychylić się czasami spoza bańki klasy średniej.
Co z tego, że moja matka ma dom w
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: > Srutututu malo zarabiasz

@DarkSoul667: xD chętnie bym podjął polemike, ale przecież to jest takie puste, że każda osoba która ma chociaż odrobinę RiGCZu wstydziłaby się pisać takie #!$%@? xDDDD

@Revmir

: Zagadka, jak się to ma do:


@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: wyłożyłeś tutaj przyczyny typu zły Jaruzelski, nadal nie wiem jak wolny ryneg ma to rozwiązać

@Catit:

nie cierpię takiego streotypizowania na temat miast i wsi.


No ok, ale
  • Odpowiedz