Wpis z mikrobloga

Dzień 19/30 #freakzmedytuje

Przykro mi to mówić, ale czuję się jakbym stracił wiarę w medytację. Nie czuję tego co wcześniej, nie czuję tego samego co zawsze po odbytej sesji, do wszystkiego organizm się przyzwyczaja i nie mam skąd brać dalszej motywacji :/ Nie zrezygnuję na pewno do końca mojego planu, ale z drugiej strony to smutne i nie wiem za bardzo co dalej. Zamiast przyjemności jest po prostu ciężko.

#medytacja #przemyslenia #30dnibezprokrastynacji #freakz #dziendobry
Freakz - Dzień 19/30 #freakzmedytuje

Przykro mi to mówić, ale czuję się jakbym str...

źródło: comment_u4KWtWcPd8dNRpA7Hcu8MRYxvr6yDMHU.jpg

Pobierz
  • 16
@Freakz: Medytacja wpływa na Twój organizm i Twój organizm wpływa na medytację. Także nie przestawaj i nie rezygnuj z niej- nie musisz medytować codziennie według jakiejś żelaznej dyscypliny, ale ona pomaga nawet jak tego nie czujesz.
@gg_jap: Chcę pozbyć się przytłaczającego natłoku myśli, zwiększyć cierpliwość i zaznać trochę spokoju ducha, niezbyt wygórowane. Z tego co dotychczas wiem, medytacja jest na to sposobem. Gdy pierwszy raz 2 lata temu uczyłem się medytować to właśnie w tym mi pomogło ;)
@Freakz tylko koncentrując się na tych rzeczach tak na prawdę jeszcze je potegujesz, medytacja najlepiej by była robiona dla samej medytacji, jak czegoś za bardzo chcesz to efekt często jest odwrotny do zamierzonego, to jak walka z nurtem rzeki łatwiej płynąć wzdłuż niż w poprzek
tylko koncentrując się na tych rzeczach tak na prawdę jeszcze je potegujesz,


@gg_jap: To właśnie nie prawda ;p Robienie czegoś bez powodu jest bez sensu, chyba że chodzi Ci o czerpaniu przyjemności z samego praktykowania to jak najbardziej. Nie jestem nastawiony tylko na te korzyści, bo wiem że to tak nie działa, to coś na co liczę z biegiem czasu.
@Freakz Oczekujesz fajerwerków nonstop? Medytuj bez oczekiwania na cokolwiek i bez względu na to jak się czujesz. Twój umysł próbuje Cię odciągnąć od medytacji bo się nudzi. Przeskakuje z jednej rzeczy na drugą. To jest właśnie ten moment w którym musisz medytować bez oczekiwań i brać to co jest
@Freakz:

O to właśnie między innymi chodzi w medytacji, że czasem po prostu jest źle, ale to akceptujesz i jedziesz dalej. Z nastawieniem typu "powinno być błogo przez cały czas" będzie ciężko, owszem medytacja ułatwia sporo, ale ciężkie chwili zawsze będą.