Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie dwukilogramowe Kinder Bueno xD
Wiem że bez przegródek ale na cholerę przegródki w takim monstrum i ta gorzka na górze jakby ktoś nasrał ale nie miałem tej wyciskarki do czekolady xD
Plusujących zawołam jutro i pokaże jak wygląda od środka bo musi trochę stwardnieć ale nugat mi wyszedł prima sort nie chwaląc się xD
#gotujzwykopem #chwalesie #gotujzwykopem #mokrysenanorektyczki
Qiudo - Zrobiłem sobie dwukilogramowe Kinder Bueno xD
Wiem że bez przegródek ale na ...

źródło: comment_IqrEgDYqeqf7llDWEZKwdFhXFbiIutC2.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Package: ciasto 1. Biszkopt.
7 jaj, szklanka mąki, szklanka cukru, cukier waniliowy, łyżeczka proszku do pieczenia. Ubijamy bialka, dodajemy cukier, zoltka, a potem mąkę. Piec w 170 180 stopniach min 30 minut.
Ciasto 2. Kokos
5 białek, 4/5szkl cukru, 200 gram worków kokosowych, lyzka maki i lyzka maki ziemniaczanej. Ubijamy bialka, potem dosypujemy cukier, jak się rozusci to wiorki wymieszane z makami. Piec ok 30 - 40 minut (pilnujemy zeby się nie spalil) w 150 stopniach.
Masa nr 1.
5 zoltek ucieramy z 4 lyzkami cukru. Jak z bieleją dosypujemy 2 lyzki mąki ziemniaczanej i 1 łyżkę zwyklej. Wlewamy to do pol litra gotujacego się mleka. MOŻE SIĘ PRZYPALIC. trzeba uważać. Studzimy. Ucieramy kostkę masła, dodajemy piwoli budyn i 3 - 4 lyzki capucziny w proszku o smaku waniliowym
  • Odpowiedz
w cieście cukier no patrz niemożliwe. Normalne ciasto i normalne proporcje cukru. Co więcej nie jest słodkie.


@CzarneChmury: No ale kto daje tyle cukru, ile jest w przepisie? Trzeba mieć wyżarty język przez słodkie napoje.

szklanka cukru, cukier waniliowy,
  • Odpowiedz
@Leilhani: ale o co ci chodzi? Nikt cie nie zmusza do jedzenia, a powtarzam to jest ciasto. Duze kilku kg, powiedzialabym nawet tort i nie jest slodki. Byle jakie ciasto ze sklepu ma dużo więcej cukru. Nie mam spatrzonego smaku, nie slodze herbaty, nie piham napojów slodzonych i dla mnie nie jest slodkie.
Wiorki kokosowe to głównie tłuszcz. W 100 gramach jest 6 gramów węglowodanów mniej niż w np arbuzie.
  • Odpowiedz