Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" inteligentne kino SF, czyli Ethan Hawke i Uma Thurman w...

" Gattaca - szok przyszłości " (1997)

**Niedaleka przyszłość.

Ludzie są podzieleni na dwie kasty. Do wyższej należą osoby poczęte w probówce, których ewentualne wady zostały usunięte z ich kodu genetycznego, bardzo inteligentne i niezwykle sprawne fizycznie.

Do niższej zaliczają się wszyscy o gorszym DNA, czyli w praktyce, poczęci w tradycyjny sposób. Vincent Freeman (Ethan Hawke) należy do tej drugiej grupy. Ma problemy ze wzrokiem i nie najlepszą kondycję. Mimo to marzy o wyprawie w kosmos, ale to wymaga oszustwa. Podczas testu kwalifikacyjnego, dysponując próbką DNA Jerome'a (Jude Law) - człowieka z wyższej kasty, byłego sportowca, który został sparaliżowany w wyniku wypadku samochodowego, Vincent dostaje pracę w centrum lotów kosmicznych Gattaca.

Poznaje zatrudnioną tam piękną Irene Cassini (Uma Thurman). Kobieta należy oczywiście do lepszej grupy ludzi. Vincent #!$%@? się w niej od pierwszego wejrzenia i nie zważa na to, że dzieli ich przepaść.

Gdy ginie szef misji, Vincentowi jest coraz trudniej podszywać się pod idealnego człowieka...


Zwiastun.
Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Gattaca+-+Szok+przyszłości-1997-5787).
Film do obejrzenia on-line, lektor, 720p ( cda ) lub ( gounlimited ).

→ #zlotaeravhs ←** mój tag do obserwowania przypominanych filmów, i przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
A w zakładce z grafiką można przejrzeć "hurtowo" wszystkie ich okładki...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/

#filmnawieczor #ogladajzwykopem #gruparatowaniapoziomu #nostalgia #scifi

Montago - Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" inteligentne kino SF, czyli Ethan Ha...

źródło: comment_5UpIdpKNDl8qi58FoBRYIbySzRE2B6n1.jpg

Pobierz
  • 20
@Montago: złota era VHS a w rogu "DVD Video" XD
Ja wiem, że wznawiano filmy z kaset na DVD ale ten film to już wybitnie era płyt. Sam ripowałem DVD z wypożyczalni do divx ( ͡ ͜ʖ ͡)
@vaneck:

Znaczek DVD, bo wybieram okładki najbardziej rzucające się w oczy.
Ta druga którą wkleiłem, była z kasety ITI.
1997 to ciągle jeszcze tylko kasety, dopiero w 1999 zaczęły pojawiać się w wypożyczalniach płyty z hitami-nowościami jak Matrix, ale wciąż głównie filmy były wydawane na kasetach.
Od 2000 zaczęło się to wyrównywać.
Tak więc Gattaca to 100% Era VHS ;)
Montago - @vaneck: 

Znaczek DVD, bo wybieram okładki najbardziej rzucające się w o...

źródło: comment_sEChCLRNvYxu0tSTU2Ywt6B7i3nl6dLp.jpg

Pobierz
@Montago: Ja pamiętam ten film jako nowość i wypożyczałem płytę. W 1997 nie miałem już odtwarzacza VHS, chyba w 1998 kupiłem napęd DVD do kompa i oglądałem tylko DVD. Faktycznie wybór kaset był większy ale z powodu braku odtwarzacza ¯\_(ツ)_/¯
Złota era VHS kojarzy mi się z facetami na targowiskach wystawiającymi filmy w otwartych torbach. Przynosiło się własne kasety i za odpłatą wymieniało. Ale to było 10 lat wcześniej :-)
@1519868 końcówka filmu jest przepiękna... i ta muzyka:
https://youtu.be/ldkSV0gElxg

@Montago: ogolnie to nie chce mi sie sprawdzac, ale wydaje mi sie, ze to kolejny obok "sim0ne" bardzo dobry, ale i niedoceniony film scenarzysty "truman show". Te filmy nadal wyprzedzaja nasze czasy, jeszcze nie doszlismy do czasow, gdy badania genetyczne wplywaja na nasze zycie, ale deep fake AI to juz niedlugo bedzie nasza codziennosc.

Badania dna to chyba nas ominą ze wzgledu