Wpis z mikrobloga

@NiedzielnyMirek mówię o tym, że czasem w tym kraju kobieta prosi o cc, bo już nie dalej rady fizycznie, to nie zlituja się nad nia. Moja szwagierka miała bardzo ciężki poród, rodziła 17h, brak rozwarcia, myślała, że tam zdechnie i wręcz blagala o cesarke. Znam kilka takich przypadków. Ja mam niesamowita fobie porodu, nie wiem skąd mi się to wzięło, ale jest to strach nie do opisania, chociaż nie jestem nawet w
@Zabojcza_Rozowa: są jeszcze środki przeciwbólowe, lżejsze lub mocniejsze. Nie powinno się stawiać na cesarkę w pierwszej kolejności. Ona powinna być ostatecznością (chociaż taka cesarka w krytycznej sytuacji jest jeszcze gorsza od "planowanej" bo przy planowanej masz wszystko na miejscu, gotowe i czekające, a w sytuacji gdy jest przeprowadzana przy porodzie już to ryzyko jest o wiele większe)
@Queltas ale ja naprawdę jestem świadoma tego o czym piszesz, doskonale wiem, z czym się to wiąże,ale mimo wszystko powinnyśmy mieć wybór. Sami mówicie, że każdy poród jest inny. Ja jeśli miałabym ciarpiec i rodzic kilkanaście godzin wolałabym zdecydować się na CC. Z własnej woli i chciałabym mieć do tego pełne prawo, nie chce być traktowana jak krowa rozplodowa, która nie ma nic do powiedzenia, może jako faceci możecie nie zdawać sobie
@Queltas: @Zabojcza_Rozowa: ludzie w szpitalach na świecie z roku na rok mają wszystko ułatwiane nawet jeśli to im zagraża/przeszkadza lekarzom. Co raz więcej środków, wizyt, praw, udogodnień. Tylko rodzące kobiety mają wiedzieć że "tak już jest" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako ciekawostkę powiem, wam obojgu, że dobrą opieką sprowadza się do zmniejszenia liczby cesarskich cięć. W Polsce czy Rumuni ponad 40% ciąż, a w Finlandii i
@Zabojcza_Rozowa: jasne xd a zaraz znowu będą w ciąży. CC na żądanie to nie jest rozwiązanie xd a poród trwający 20h to normalka, rodzenie w prywatnym szpitalu nie jest wcale lepsze pod względem bezpieczeństwa. Wystarczy jakaś komplikacja i hyc lecisz jeszcze do publicznego XD