Wpis z mikrobloga

Siema. Niedawno minal mi rok stazu na silowni, wiec pomyslalem, ze zrobie male podsumowanie. Ogolnie cwiczyc trojboj zaczalem dzieki @urak666 ktory tez zaczal sie mna opiekowac jak mamusia <3 Rozpisuje mi plany do dzis i stal sie moim dobrym ziomkiem, ktoremu moge nawet sie zwierzac jak jakas dziewczyna mi zlamie serduszko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziekuje!

Historia aktywnosci fizycznej w moim zyciu siega wlasciwie wieku 14 czy 15 lat (to wazne, bo wyjasni stosunkowo wysokie wyniki poczatkowe), kiedy w wakacje w gimnajzum chcialem schudnac, bo uznalem ze 100 kg przy owczesnych 172 cm to troche za duzo, wiec zaczalem jesc mniej i jezdzic na rowerze po 3-4 godziny dziennie xDD. Schudlem, ale wygladalem jak pol dupy zza krzaka (zdjecie w komentarzu). Nie mialem pieniedzy, wiec cwiczylem kalistenike, potem wlaczylem trening z ciezarkami, ktore mialem na strychu. Nie robilem jednak wyciskania lezac, a jakies floor pressy, siady robilem np. trzymajac worek bokserski na plecach czy z dziecmi na barkach xdd

Dodam jeszcze, ze ciezko mi okreslic moje maksy sprzed roku czy w ogole wyniki. Bo jak porownac np. wyciskanie jak cep, ze zlym torem ruchu, bez dotykania klaty, bez mostkowania, bez pauzy do wyciskania zblizonego do standardow zawodow, ktore robie teraz? Dlatego porownanie zrobie do wynikow, kiedy juz doprowadzilem technike do jako takiego "ladu". Tzn. wyciskanie byloby uznane na zawodach.
Oprocz tego pierwszy wynik siadow to nie moj definitywny maks, ale balem sie robic wiecej, wiec uznam to za wynik poczatkowy.

Wiek: 19 lat
Staz: 1 rok

Waga:
Lipiec 2018 - 78 kg
Grudzien 2018 - 97 kg
Lipiec 2019 - 86 kg

Wyniki lipiec 2018 vs lipiec 2019

Przysiad
75 kg x 5 ->182,5 kg x1 (lub 180 kg x1 RPE8)

Wyciskanie lezac
75 kg x 4 (rpe7) -> 125 kg x 1 (ale dupa oderwana)

Martwy ciag
100 kg x 4 (RPE 8-9) -> 190 kg x 1

Ogolnie ten rok silowni rozegralem zle. Od razu wszedlem na mase, gdzie ostro trenowalem, ale tez bardzo szybko sie ulalem i trzeba bylo redukowac, co mi przychodzi z wielkim trudem. Pol roku zrzucalem, ale w koncu zrzucilem te 11 kg. Teraz zamierzam to rozegrac inaczej, wolniej, delikatniej.

Ogolnie bardzo dziekuje, ludziom, jesli przeczytali wszystko i tutaj dotarli. Duzo osob na tagu mi pomagalo i pomaga dalej, za co bardzo bardzo dziekuje. Jestem wlasciwie wychowankiem tagu i mirko w ogole. Zalozylem tu konto w wieku 14 lat, teraz mam 19, wiec to wiekszosc mojego swiadomego zycia xd

Ogolnie moje "maksy", bylyby wieksze, ale przez wyjazdy rodzinne, wakacje itp. cykl treningowy byl zaburzony, nie jadlem, nie spalem. Ale no coz, zobaczymy w grudniu :D
#mikrokoksy #latajacydywan #silownia
DywanTv - Siema. Niedawno minal mi rok stazu na silowni, wiec pomyslalem, ze zrobie m...

źródło: comment_V3WyTR2FvPrmqtbwhvr3ownxFNN5ENBO.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@DywanTv: Ta fota z 6 pakiem to wlasciwie przypadek. Pojawil sie on na chwile po tym jak przez tydzien pracowalem fizycznie w Bieszczadach i jadlem tylko jakies kanapki z serem i szynka xdd Po powrocie do domu zniknal bardzo szybko xd
  • Odpowiedz
Ogolnie bardzo polecam trening ukierunkowany na sile i w nosie miec forme, wyglad. Czlowiek jest szczesliwszy, jesli lubi ciezkie cwiczenia, to nie musi sie meczyc z jakimis izolacjami na klate czy innymi #!$%@?, mniej narcystyczny no i przede wszystkim - jest naprawde silny, a nie tylko sprawia takie pozory.
  • Odpowiedz
Jeszcze dodam:

Nie biore zadnych odzywek (od niedawna jem bialko w proszku). Nie jem kreatyny, cytruliny, zadnych suplementow oprocz kofeiny.
  • Odpowiedz
  • 1
@DywanTv widze staż, widze wyniki i se uświadamiam ile czasu zmarnowałem. No ale nie mam i miałem żadnego trenera, wszystko sam, przed siłką zero sportu, zaczynałem z wyciskaniem pustego gryfu....

75kg x4

Tyle to ja po około roku robiłem, może nawet więcej.
Ale teraz już jest lepiej, szkoda tylko że pierwsze miesiące to był zmarnowany czas, myślałem wtedy że dobrze ćwiczę, bo "pomagał" mi typ który chodzi kilka lat, no niestety
  • Odpowiedz
@kRpt: Nie traktuj tego jako zmarnowany czas, trenowanie zawsze będzie lepsze, niż siedzenie na dupie. Teraz wyciągnij wnioski i trenuj dalej, lepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kRpt: Wiesz, to jest staż na siłowni, trenowania trójboju. O wiele więcej czasu poświęciłem przed tym na różne prompki, dipy, podciągania bez sensu, każda seria do upadku, bo myślałem że to jest ciężki trening, ladowalem do plecaka worek piasku 20kg i pompowalem. Więc nie ma co rozpatrywać tego w tych kategoriach. Do tego zawsze byłem gruby i "silny" z natury.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: @8 oznacza, ze zrobiłbym jeszcze 2 powtorzenia @9, że jeszcze jedno, @8,5 ze jedno na pewno, a może nawet dwa. To skala RPE sluzaca autoregulacji treningu.
  • Odpowiedz