Wpis z mikrobloga

@neveremind: Jak wygląda Twój dzień? Tak ogólnie, nie, ze dziś. Tak przez ostatnie lata. Ile masz lat? Jaką szkołę ukończyłeś lub uczęszczasz? Jak się uczyłeś? Chyba, że pracujesz. Jaka branża?
@Vadzior: teraz mam wakacje, mam 18 lat, ide do maturalnej liceum, chodze na spotkania ze znajomymi, cwicze na silowni, gram w piłke, siedze przed kompem i gram w gry i słucham muzyki albo słucham muzyki i szukam rozwiązania na moje problemy
jak chodze do szkoły to jak wracam ze szkoły to próbuje się uczyć albo przeglądam neta i słucham muzyki, chodzę na siłownie
mimo że nie lubię się uczyć i mało
@neveremind: I Ty mówisz, że nie masz zainteresowań czy hobby? Opanuj się. Wyprzedzasz 95% społeczeństwa.
Może brakuje Ci np. zbieractwa czegoś? Ja lubię sobie coś zbierać, wyszukiwać na allegro, itp. To może być wszystko, nawet jakieś #chinskiecuda z aliexpress.
Na jakie studia się wybierasz?
Może jeszcze praca wakacyjna byłaby lekarstwem na Twoje problemy. A głównie chodzi tu o zastrzyk gotówki.
@Vadzior: nie wiem na jakie studia się wybieram, bo nic mnie nie interesuje
pracowałem chwilę na wakacjach, a poza tym mam oszczędności i kasy nie potrzebuje
jakoś nie czuję żebym wyprzedzał 95% społeczeństwa kiedy 80% dnia siedzę przed kompem albo telefonem
@neveremind może siatkówka/noga/pływanie albo jakiś inny sport? Możesz zacząć naukę gry na instrumencie albo rysować. Ale nie zmuszaj się tylko próbuj nowych rzeczy, może coś się w końcu spodoba
@BethDoe: probówałem rysować, grać na instrumentach, pływać, innych sportów i #!$%@? nie ma takiej rzeczy, która sprawia mi radość i bez zastanowienia wstałbym i zaczął robić jeśli miałbym możliwość
@neveremind: Ale jak robisz to co napisałeś to 80% czasu nie spędzasz przed komputerem. Zresztą komputer czy telefon to nie synonim marnowania czasu. Co robisz na kompie i telefonie?
Masz same 5 w szkole w najlepszym w liceum... Stary. U mnie w mieście w najlepszym liceum to połowa osób ma 2-3 zagrożenia na semestr.
Na pewno któryś przedmiot lubisz bardziej lub mniej. Wybierz go i kształć się w tym kierunku.
@neveremind wiesz co, nawet nie wiem co powiedzieć, być może znudziłesz sie z powodu że masz wszystko i nie trzeba pracować? Jak ja skończyłem 18 lat, pojechałem #!$%@?ć za granicą. Ja by na twoim miescu znalazłbym jakiegoś kolesia, ktory wie jak programować gry i razem coś stwarzałbym i sprzedawałbym. Najlepsze uczucie to kiedy widzisz jak owocuje praca, rezultat. Spodziewam sie że dobrze sie wyraziłem
@Gaidemski: pracowałem i nie zmieniło to mojego sposobu życia
@Vadzior: wstaję o 8, o 10 idę potrenować, powiedzmy że bierze mi to 2h, o 16 idę pograć 3h, idę spać o północy, między tymi aktywnościami przeglądam neta albo gram w gierki, czyli 5 godzin robię coś innego niż przeglądanie neta, czyli może nie 80% czasu spędzam przed kompem lub telefonem ale na pewno więcej niż połowę dnia
poza tym robienie
@neveremind no jak aż tak tego nie lubisz to wiadomo, że się nie zmuszaj. Ale początki zawsze są średnie, pierwsze 2 lata gry na fortepianie to był horror dla mnie i dopiero z czasem polubiłam naukę i ćwiczenia.
Może spróbuj czegoś w stylu zajęć grupowych (zawsze to weselej) albo jak lubisz wygrywać to klub sportowy, bo to znacznie uprzyjemnia grę jak o coś walczysz. Jak nie to po prostu próbuj coraz to
@neveremind a kto by nie był przy takim stylu życia (bez urazy), jak siedzisz tylko przed kompem i śpisz to praktycznie się nie rozwijasz, nie masz celu, nikt cię nie chwali itp.

Może harcerstwo? Albo jakiś squash? Albo łucznictwo (to jest fajne, bo bardzo szybko jesteś coraz lepszy)? Grupa teatralna?
Próbuj, bo się będziesz strasznie nudził
@neveremind no czyli zostają zajęcia solo, jakieś puzzle może? Gotowanie? Nauka języka? Albo wolontariat w schronisku jeżeli lubisz zwierzęta

No bo wybór sprowadza się w sumie do sportu, muzyki, sztuki i jakieś zabawy typu escape room, wolontariat.

Ja myślę, że musisz się przemóc i próbować do skutku. Czasami od samej aktywności fajniejsza jest atmosfera i towarzystwo