Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@? używanie #!$%@? wie jakich miar w przepisach kulinarnych. "szklanka" mąki, "łyżka" oliwy, "łyżeczka" kakao, forma o długości 2 "iphonów". No #!$%@? czy ci ludzie nie słyszeli o jednostkach miar w układzie SI. Tak ciężko powiedzieć 100g masła zamiast 1/3 kostki ? #bekazpodludzi
  • 71
  • Odpowiedz
@ethics jak takie coś cię #!$%@?, to sąsiedzi i rodzina muszą mieć nieźle jazdy z tobą XF nie każda Grażyna ma wagę w domu, a nawet jak tak, to łatwiej uciąć 1/3kostki niż bawić się w #!$%@? gramowe, tak samo z cukrem. Zrób sobie zioła na noc: 5 listków mięty, dwie łyżki miodu, odrobinę rumianku XD
  • Odpowiedz
@Miecz12: mordo, nie #!$%@?. 1 stick ma dokładnie 4 uncje, czyli 113 g. Gdzie w Polsce masz kostki po 226 g? I jeszcze jak się to przelicza 1 stick = 1/2 cup = 8 tbsp
  • Odpowiedz
@3mielu mordo, #!$%@? dalej, ile się kogoś nie zapytam to mówią że stick to połowa kostki, co w sumie sam potwierdziłeś, zauważ że mówimy o maśle w Ameryce a nie o maśle w Polsce.
  • Odpowiedz
@ethics: gotowanie to nie aptekarskie receptury. Porzuć używanie dokładnych miar, rób na czuja, sam dobieraj składniki a dopiero nauczysz się naprawdę gotować.
  • Odpowiedz
@ethics: rozumiem #!$%@?, też mnie to irytowało gdy faktycznie gotowałem (starałem się) 1:1 z przepisem, ale dzisiaj większość robię na oko, na smak. Nauczyłem się rozpoznawać gdy czegoś brakuje, wiem jakie smaki się zintensyfikują po obróbce termicznej, a jakie mogą się rozpłynąć, myślę, że to kwestia praktyki.
Aczkolwiek zdarzają się bardziej złożone przepisy gdzie faktycznie należy być precyzyjnym.
  • Odpowiedz