Wpis z mikrobloga

  • 224
Sprawdzany dowod w lidlu majac 30 lat przy kupnie piwa 0% xD
-ale to nie ma alkoholu.
-wiem, ale musze xD
#beka #zalesie #lidl
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mor3nko: i co sie srasz, lepiej zeby sprawdzali przy 30 latach niz nie sprawdzali 15 latkom.

a z tym 0% faktycznie mają na ekranie koniecznosc sprawdzania. jeśli nie sprawdzą, to wiesz - jest monitoring i być może nie wiem, polecą im po premii czy coś.

ja tam w wieku 24 lata dobrze sie czuje jak mnie proszą o dowód, wielu moich znajomych tez :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 164
@pawelczixd po pierwsze sie nie sram, po drugie fundamentem tej wypowiedzi jest kwestia kupna napoju bezalkoholowego i koniecznosci okazania dowodu. Taki paradoks. Nic więcej.
  • Odpowiedz
@pawelczixd:
A co mnie to interesuje co oni mają na ekranie, skoro p--o 0% to sobie legalnie może piętnastoltek kupić a odmowa sprzedaży jest wykroczeniem.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: jeżeli jest to napój bezalkoholowy to co szkodzi sprzedawanie go nawet 12 latkom ? Czy to właśnie szkodliwość alkoholu nie jest celem tych wszystkich przepisów ? Przecież jak kupujesz chociaż głupi kwas chlebowy to on może mieć ten choćby 1%... Paradoks polega tu na totalnym braku logiki twórcy przepisów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: akurat napoje bezalkoholowe moga sprzedawac dzieciom.

@dssport: mogą, ale w Lidlu zawsze sprawdzają dowód. możesz się z nimi kłócić, drzec ryja ale i tak nie sprzedadzą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@mor3nko: chodzi o to że w bazie produktów mają bezalkoholowe jako "p--o", a jeżeli kategoria produktu to "p--o" to system wyświetla "zapytaj o dowód". W niektórych sklepach ogarnęli to dawno, w innych nie. Nie wiem jak w Lidlu, zapewne właśnie o to chodzi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz