Wpis z mikrobloga

Siema. Znow ja. Moze spamuje, ale zastanawiam sie co robic, moze ktos doradzi, slyszalem, ze @bst ogarnia dobrze, moze cos podpowie. Jakby ktos inny mial cos do powiedzienia, to tez chetnie poczytam.

tl:dr:


Trenuje rok. Przez pierwsze 2 miesiace utrzymywalem wage, potem wszedlem na mase i od wrzesnia do grudnia przybralem okolo 20 kg - w peaku wazylem 97 kg. Od stycznia jestem na zerze, a jakos od kwietnia do lipca zrzucilem 10 kg - wazylem 86 najmniej. Potem glownie bylem na zerze kalorycznym. Teraz waze rowno 90 kg, jem 3000 kcal i waga jest bardzo stabilna.

Jaki moj problem? Rozwazam starty w grudniu w debiutach. Problem w tym, ze tam sa kategorie wagowe do 83 kg lub powyzej 83 kg w mojej kategorii wiekowej. I tak teraz sie zastanawiam co robic :(

Perma bulk raczej nie wchodzi w gre, bo po debiutach myslalem tez o innych startach, niedlugo potem, gdzie juz sa normalne kategorie wagowe. Tam bylbym w kat. do 83 lub do 93 kg, wiec nie oplaca sie nabierac np. 30 kg, zeby potem 40 musiec zrzucac - to wiem na pewno.

Jednak jak to rozegrac, zeby w grudniu wazyc do 83 kg i byc mozliwie najsilniejszym? Teraz zredukowac ile sie da, a potem nabierac w takim tempie, zeby w grudniu wazyc 83? Teraz utrzymac, zrobic redukcje i znow troche utrzymywac? Wejsc w leciutka nadwyzke, potem szybko zredukowac i znow utrzymanie lub nadwyzka? Oczywiscie chcialbym zbudowac jak najwiecej sily jeszcze, nietylko utrzymac to, co mam.

Jak myslicie, ze najlepiej bedzie to rozegrac? Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
#mikrokoksy #silownia #trojboj #mikrokosy #dieta
  • 112
  • Odpowiedz
@Zelber: Nie wiem, mam na koncie 0 startow. Pewnie odwodnienie i potem maksymalne nawodnienie po wazeniu, ale przed startem - stad czasem omdlenia itp. Ale to glupota, jesli chcesz byc silny. Lepiej wazyc 2 kg mniej niz konkurent, ale dobrze sie czuc, da ci to wiecej nie te 2 kg miesni.
  • Odpowiedz
@DywanTv:
mam podobny plan i staram się trzymać w okolicach 90-88kg. Na tym komfortowo jestem w stanie trenować i jak postanowie startować to zejście tych 5kg np w miesiąc przed nie będzie problemem ;)
  • Odpowiedz
@DywanTv: Zależy of BF, jeżeli teraz ma >20% to zejście z 90 do 83kg odbije się bez spadku siły. Jeżeli teraz ma z 15% to musi uważać na spalanie mięśni.
Dieta wiadomo, na redukcji im więcej białka tym lepiej, ale to wie każdy. Kolejny ważny krok to odpowiednia progresja z ciężarem - na redukcji nie odpuszczamy serii na dużym ciężarem, w których zrobimy 1-2 powtórzenia. Częsty błąd jest, że ludzie
  • Odpowiedz
@bdm_bq: Ja raczej nie bylbym w stanie zejsc 5 kg w miesiac. Bardzo latwo mi sie nabiera wagi i bardzo trudno zrzuca. Dodatkowo nie jestem pewny czy zrzucanie tuz przed zawodami jest takim dobrym pomyslem, jesli nie wiadomo jak organizm przy duzym obciazeniu na to reaguje :/
  • Odpowiedz
@DywanTv: W SW zbijanie nawet do 10% BW jest standardem, tylko jak to się przekłada na trójbój to nie mam pojęcia.
Na pewno spowoduje to jakiś spadek siły, ale mając do wyboru mały spadek siły, a konieczność startu w wyższej kategorii... podejrzewam, że temat zaczyna się robić skomplikowany.

W sumie to zawołam @Darksed bo może coś w tym temacie wiedzieć.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Na pierwszy start nie ma co pajacować, stres i tak cię zje i pójdzie gorzej niż ci się wydawało. Odwadnianie jest dodatkowym czynnikiem stresogennym. Na debiutach nie masz chyba ważenia 24h przed więc nie zaladujesz nawet węgli, wody i elektrolitów do odpowiedniego poziomu. Jak masz #!$%@? wyniki to lepiej pracuj nad ich poprawą zamiast zawracać sobie głowę czymś takim xD
  • Odpowiedz
@Darksed: Jesteś specem, mam głupie pytanie - kategoria juniorów to przedzial otwarty czy zamknięty? xD Rozważam wystąpienie na debiutach w przyszłym roku, będę miał już 23 lata i zastanawiam się czy będę jeszcze juniorem czy już seniorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spaghetti_galopuje-2:
widzę po sobie podobnie. Mimo tego że waga zleciała ostatnio to siła się utrzymała. Nawet nie robiąc przez jakiś czas głównych bojów, teraz wracając przy tej niższej wadze idzie to bardzo dobrze. Podejrzewam, że jeszcze kilka kilogramów w dół jest do zrobienia, chociaż już teraz wychodzą kable na brzuchu. Może przy okazji pierwszy raz w życiu porządnie dotnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DywanTv:
  • Odpowiedz
@Zelber: Ja startuje na lidze czyli na najlepszych zawodach wyciskania w Polsce i nie robiłem nigdy odwadniania, wręcz przeciwnie ładowałem tonę węgli żeby zrobić jak najlepszy wynik na sztandze. Jednak jak masz sporo konkurencji w kategorii i chcesz mieć jak najwięcej pkt to wtedy warto xD
  • Odpowiedz