Wpis z mikrobloga

100/100 jak do tego doszło nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ehh to już, szybko poszło w sumie, czas na małe podsumowanie. Gdy zakładałem ten tag chciałem przypomnieć parę bajek sobie i inny, poczuć tą słynna nostalgie. Nie spodziewałem się, że będzie aż takie duże zainteresowanie bajeczkami. Super było gdy pisaliście komentarzyki i swoje historie związane z tymi bajkami. Mam nadzieje, że jeszcze nie jedna osoba skorzysta/zobaczy ten tag i sobie co nieco przypomni.
Szczególnie polecam puścić coś z tej listy swojemu bombelkowi !

Top5:

Świat według Ludwiczka
Ed, Edd i Eddy
Ach, ten Andy!
Chojrak
Scooby doo

Co dalej?

Kilka osób ciągle pytało co dalej, pomyślałem, że dodam jeszcze kilka może kilkanaście bajek jako bonus ! Warunek jest taki, że będą to wyłącznie bajki z waszych komentarzy, więc jeśli coś chcecie to piszcie!

Myśle też nad założeniem trochę innego tagu, niezwiązanym z bajkami, pewnie będzie mniej popularnym ale będę się przy nim równie dobrze bawił (więcej nie powiem bo jeszcze go tworze).
Jeśli chcecie zobaczyć to zapraszam do obserwowania mnie

Podziękowania
Obecnie tag obserwuje 936 osób dzięki za każdy komentarz plusik i ogólne zaangażowanie !!

Bardzo dziękuję za miłe komentarze i wiadomości prywatne, to było super miłe ()

Szczególne podziękowania dla @Piggygirl @White_Magpie @Destruktor91 (*) za aktywność i śledzenie tagu od prawie samego początku. No i @MechanicznyTurek , który mnie męczył ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przypominał bajki na pw.

100/100 #100bajekchallenge

Shrek

Opis
Jest to opowieść o dużym, zielonym ogrze o imieniu Shrek. Chce on za wszelką cenę odzyskać spokój na terenie swojej posiadłości na bagnach, gdzie w wyniku represji okrutnego Lorda Farquaada zesłane zostały różne bajkowe postacie (m.in. Pinokio, Wilk i siedmiu krasnoludków). Shrek decyduje się na wyprawę do siedziby Lorda Farquaada, królestwa Duloc, by odebrać prawa do swoich ziem, a w konsekwencji odzyskać utracony spokój. W wyprawie towarzyszy mu jego niezdarny przyjaciel – Osioł. W wyniku negocjacji zawarty zostaje układ: w zamian za otrzymanie dokumentu ogr zobowiązuje się uwolnić ze smoczej wieży piękną królewnę Fionę, którą Lord wybrał na swoją przyszłą małżonkę.Po dotarciu do smoczej wieży Shrek odbija Fionę i wychodzi cało z potyczki ze smokiem. Podczas drogi powrotnej nawiązuje się uczucie pomiędzy Shrekiem a Fioną. Żadne z nich nie zdobyło się jednak na miłosne wyznanie. W międzyczasie ujawniona zostaje tajemnica skrywana przez królewnę – Fiona po zachodzie słońca w konsekwencji rzuconego na nią uroku przemienia się w ogra. Fiona, mimo uczucia, jakim darzy Shreka, decyduje się na zaślubiny z Lordem Farquaadem, który jest nieświadomy mrocznej strony medalu związanej ze ślubem z Fioną.Na skutek mobilizacji ze strony Osła Shrek rusza do Duloc, by wyznać uczucie Fionie. W ostatniej chwili przerywa ceremonię zaślubin, ofiarując swą miłość Fionie, która zmienia się na stałe w ogra, natomiast Lord Farquaad zostaje zjedzony przez smoka, który uwolnił się z wieży. Film kończy się hucznym weselem zakochanej pary.

#bajki #kiedystobylo #gimbynieznajo #starebajki #nostalgia
Ketra - 100/100 jak do tego doszło nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ehh to już, szybko poszło ...

źródło: comment_mM2SOe28dATUufUEyv5cIUThb56hWZHK.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Ketra: to jedna z niewielu bajek nadająca się i dla dzieci i dla dorosłych. Dzieci to wiadomo, ale w dubbingu ukryte jest dużo smaczków dla starszych widzów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kilka osób ciągle pytało co dalej, pomyślałem, że dodam jeszcze kilka może kilkanaście bajek jako bonus ! Warunek jest taki, że będą to wyłącznie bajki z waszych komentarzy, więc jeśli coś chcecie to piszcie!


My life is a teenage robot, bo jak nie zrobisz tego to ja to zrobie. Najmniej doceniona bajka ever. @Ketra:
  • Odpowiedz