Wpis z mikrobloga

@to_jest_chyba_kurcze_zart odezwał się #!$%@? ą ę nowoczesny snob milenials, idź tam #!$%@? sushi, czy inne gówno , i się nie udzielaj bo rzygać się chce od takiego #!$%@?


@Lenrok572: Oczywiscie, w koncu zeby oczekiwac w zyciu czegos wiecej od jedzenia parowek z keczupem to trzeba byc snobem milenialsem xD Chyba trafil w sedno.
@to_jest_chyba_kurcze_zart wiem że to fragment pasty ale mnie #!$%@?.

Połączenia smaków w polskiej kuchni:

Śliwki do kapusty i bigosu

Kaczka z jabłkami

Owocowe sosy do mięs (wiśnia żurawiną)

Mięsa z miodem

Miód musztarda

Piernik- miód korzenne przyprawy pieprz czasami chili.

A jak espresso jest kwaśne to robił dupa a nie barista bo to wada która dyskwalifikuje kawę
I chyba swiezych ryb to nie ma u Ciebie bo wystarczy, ze jest przechowywana w lodzie (nie mrozona).


@XpedobearX: może z tel źle napisałem.

Ryba przechowywana i transportowana w lodzie to nadal nie jest to samo co zupełnie świeża ryba. Sam lubię sushi i nawet sam robiłem, ale wiem, że w Polsce ciężko o dobrą surową świeżą rybę. Nawet w rybie przechowywanej w lodzie następuje rozkład tkanek więc nie porównuj jej
@KakaowyTaboret: Tylko w krajach azjatyckich tez mija czas od polowu do jej transportu na rynek lokalny. Tak do nas trafiaja one np droga lotnicza w podobnym czasie (cargo) jak i inne produkty o krotszym czasie do spozycia. Wszystko kwestia jest ceny ;)