Wpis z mikrobloga

mirki mirabelki. Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie byłby ktoś zainteresowany takim kontentem jak powiedzmy tutoriale photoshopowe. Z racji wykonywanego zawodu mam spore doświadczenie w ogólnie pojętym retuszu, kolorowaniu, szparowaniu, wszelkiego rodzaju obróbka zdjęć ludzi przedmiotów, poprawa kolorów, świateł, wyrównywanie wszystkiego itd. W internecie jest tego sporo w wersjach anglojęzycznych ale zazwyczaj są pokazane jakieś metody, które niekoniecznie są najlepsze. Wydaje mi sie, ze brakuje w polskim internecie takich zagadnień jak dobra poprawa koloru skóry, wyrównanie koloru skóry, pozbycie się różnych syfów i omówienie szczegółowo dlaczego tak a nie inaczej. Spotkałem się juz z wieloma materiałami, w których ktoś powiedział jak coś zrobić co zaznaczyć ale nie powiedział dlaczego tak a przeciez nie chodzi o to by się uczyć na pamięć tylko zrozumieć metodę i umieć ją wykorzystać później w innych rzeczach. Dajcie znać bo bardzo chętnie bym coś takiego zrobił jeśli pojawi się zainteresowanie. Nie ukrywam, że bardziej interesował by mnie stream live z równoczesnym zadawaniem pytań i odpowiadania na nie pokazując ale żeby zdobyć jakies zainteresowanie pewnie youtube musi być pierwszy. Dajcie znać :)

#grafika #photoshop #fotografia #youtube
  • 75
@ledoux: temat jest troche wymagający pod tym względem, ze jesli zrobie sam na własną ręke z marszu kilka odcinków to nic to nie da :) mi zalezy bardziej na strimkach gdzie ktos moglby dać jakis temat a ja bym go wykonał i pokazał jak moim zdaniem to powinno wygladac. Do tego potrzeba zainteresowania dlatego chce najpierw ocenić czy warto sie za to brać.
@monarchista: właśnie miałam to zaproponować. Niech to beda faktycznie tutoriale ktore sie przydadzą i z ktorymi jest odwieczny problem. Ja proponuje temat: poprawa głębi ostrości. Wiem ze glebia powinna zostac wypracowana z poziomu aparatu, ale gdy taka nie wyjdzie, to mozna to podrasowac w PS. Gdzies kiedys trafilam na tutorial o tym jak poprawić glebie ostrości w sposób trójwymiarowy - im dalej w stronę horyzontu - tym większe rozmycie. Do dzisiaj
Kamyczek91 - @monarchista: właśnie miałam to zaproponować. Niech to beda faktycznie t...

źródło: comment_rVDuH0aAi6OxQfTLM6eTw9j621dtui7h.jpg

Pobierz