Wpis z mikrobloga

mirki mirabelki. Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie byłby ktoś zainteresowany takim kontentem jak powiedzmy tutoriale photoshopowe. Z racji wykonywanego zawodu mam spore doświadczenie w ogólnie pojętym retuszu, kolorowaniu, szparowaniu, wszelkiego rodzaju obróbka zdjęć ludzi przedmiotów, poprawa kolorów, świateł, wyrównywanie wszystkiego itd. W internecie jest tego sporo w wersjach anglojęzycznych ale zazwyczaj są pokazane jakieś metody, które niekoniecznie są najlepsze. Wydaje mi sie, ze brakuje w polskim internecie takich zagadnień jak dobra poprawa koloru skóry, wyrównanie koloru skóry, pozbycie się różnych syfów i omówienie szczegółowo dlaczego tak a nie inaczej. Spotkałem się juz z wieloma materiałami, w których ktoś powiedział jak coś zrobić co zaznaczyć ale nie powiedział dlaczego tak a przeciez nie chodzi o to by się uczyć na pamięć tylko zrozumieć metodę i umieć ją wykorzystać później w innych rzeczach. Dajcie znać bo bardzo chętnie bym coś takiego zrobił jeśli pojawi się zainteresowanie. Nie ukrywam, że bardziej interesował by mnie stream live z równoczesnym zadawaniem pytań i odpowiadania na nie pokazując ale żeby zdobyć jakies zainteresowanie pewnie youtube musi być pierwszy. Dajcie znać :)

#grafika #photoshop #fotografia #youtube
  • 75
  • Odpowiedz
@monarchista: Bardzo fajna inicjatywa propsuję. Przejrzałem też tego trochę ipo pierwsze nie powtarzaj błędów miliona tutoriali w necie, są przegane i nie na temat. Fajnie jakby było "klikam tu i tu, bo to jest to co to działa tak, można uzyskać taki efekt, my tego używamy w tym celu" i wychodzi tak jak u Ciebie. Jak robisz jakiś tutorial np. na wycinanie albo stempel, to też zdecyduj w jakim zaawansowaniu
  • Odpowiedz
  • 0
@monarchista z chęcią obejrzę strima gdzie retuszujess jakieś foty. Zdecydowanie więcej można się nauczyć jak sie patrzy na kogoś ekran i do tego komentarz. Było by pro. Wolaj!
  • Odpowiedz