Wpis z mikrobloga

  • 728
Chcę założyć sobie neta w mieszkaniu i śledziłem sobie kabel od mieszkania do skrzynki na korytarzu. Co się dowiedziałem, to, że sąsiad z naprzeciwka ma zrobioną skrętkę na taśmę izolacyjną na 4 odgalezienia: 2 idą do mieszkania sąsiada, jedno w górę(pewnie jego mieszkanie nade mną, a jedna idzie w dół. Hmm chyba zamówię neta właśnie od tego operatora, zwlaszcza, że to typ co wystawia śmieci na klatkę schodową. Niech zajrzą do listew, sam pół roku robilem jako monter więc znam wałki. #internet ##!$%@? #cebuladeals jak będzie 10 plusów wychodzę na klatkę z taboretem i robię fotę.
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neq: Żeby sąsiad dzielił neta na lewo to z jego mieszkania do każdego innego lokalu musiałyby iść minimum 2 pary (4 żyły) Tu chyba widzę tylko jedną parę. No chyba że sąsiedzi założyli spółkę i na 3 mają jeden abonament telefoniczny no limit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
am pół roku robilem jako monter więc znam wałki.


@Neq: Jakież to wałki zadziałają na takim rozwiązaniu? Skoro byłeś monterem to mi wyjaśnij jak to ma działać by switch obsłużył pakiety z kilku kompów na raz, przez ten sam kabel.
  • Odpowiedz
@Neq: yyyyyy ale że jak to niby działa

niby można sobie kabel 100 podzielić na 2x 10 ale KTO TAK ŻYJE?! No i na drugim końcu czyli pewnie router ISPa też by trzeba podzielić
  • Odpowiedz
  • 132
Gdy usłyszałem że tacy ludzie pracują jako monterzy lub HD pierwszego poziomu i nie ogarniają co to patchpanel i switch to nie uwierzyłem. Teraz wierzę.
  • Odpowiedz
@Neq: Przecież to nie ma racji bytu xD
Raz, że to mi na skrętkę nie wygląda.
Dwa, że albo czegoś z tego co napisałeś nie rozumiem, albo twierdzisz, że w każdą stronę idą dwie żyły - to za mało.
Trzy mieliby konflikt IP bo jeżeli to znany operator to 1 port na routerze = 1 przydzielone IP. Zresztą nawet jakby nie miał jednego IP ustawionego na porcie na routerze to
  • Odpowiedz