Wpis z mikrobloga

  • 728
Chcę założyć sobie neta w mieszkaniu i śledziłem sobie kabel od mieszkania do skrzynki na korytarzu. Co się dowiedziałem, to, że sąsiad z naprzeciwka ma zrobioną skrętkę na taśmę izolacyjną na 4 odgalezienia: 2 idą do mieszkania sąsiada, jedno w górę(pewnie jego mieszkanie nade mną, a jedna idzie w dół. Hmm chyba zamówię neta właśnie od tego operatora, zwlaszcza, że to typ co wystawia śmieci na klatkę schodową. Niech zajrzą do listew, sam pół roku robilem jako monter więc znam wałki. #internet #c---------------a #cebuladeals jak będzie 10 plusów wychodzę na klatkę z taboretem i robię fotę.
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neq: @ArekJ: @wypokowy_expert: Imho to może działać spokojnie jako splitter skrętki 4 żyłowej do telefonu, albo w ekstremalnym przypadku nawet skrętki 8 żyłowej do ethernetu. W przypadku sygnału telefonicznego nie ma problemu bo sygnał jest analogowy, w przypadku ethernetu będzie dużo kolizji pakietów i można zapomnieć o 100MB/s. Myślę że taki 'splitter' działałby podobnie do typowego huba z ethernet 10 MB/s. Jest jeszcze opcja że ktoś
  • Odpowiedz
@Neq: to wygląda na kabel telefoniczny . Wałek zrobił monter zostawiając druciarstwo, nawet operator nie zaoszczędził. Gdyby sąsiad się tak wpiął to nie ukradł by ci netu ale by siał zakłócenia do sieci - nic więcej. Zbudował by on bowiem swego rodzaju HUB .
  • Odpowiedz
Abstrahując od tego czy sąsiad faktycznie się podłączył na lewo czy nie to bawią mnie ludzie, którzy twierdzą że internetu nie da się podzielić skręcając kabelki i puszczając je w dwie strony. Oczywiście, że się da, a słowo na dziś to HUB.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neq: No no. Ta jasne. Ciekawe na jakiej zasadzie. Jak teraz nie ważne czy Vectra czy Orange itp. Widzi nawet jaki router jest podłączony pod główny modem, jakie porty są otwarte, kanały Wifi itp. Ma to działać. Nawet głupie odblokowanie pasma radiowego FM pod wtyk TV widać. Ehhhhh
  • Odpowiedz
@Neq: Jak dla mnie to monter robił fuszerkę podłączając komuś telefon/internet i wybrał sobie pare z kabla idącego piętro wyżej żeby nie ciągnąć nowego kabla w pionie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz