Wpis z mikrobloga

Z racji wstydu latania (flygskam) nie korzystam z samolotów podróżując. Tym razem jednak trafiła się mała perełka, z której nie mogłem nie skorzystać. Otóż obok miasta w którym byłem okazało się być najwyżej na świecie położone lotnisko cywilne. Daocheng-Yading, bo o nim mowa, leży na wysokości 4411 metrów n.p.m.
Część podróżnych miała ze sobą tlen w takich puszkach, żeby łatwiej oddychać oczekując na lot. Ja już byłem w okolicy parę dni (plus chodziłem po górach) więc nic mi nie było.
Samo lotnisko bardzo małe, bardzo zimne dziś z rana (pare stopni tylko). Wbrew nadziejom nie znałem żadnego tarasu widokowego, ale też szczególnie nie szukałem. Udało mi się zrobić tylko taką fotkę z górami w tle i samolotem linii Sichuan Airlines, którym leciałem do stolicy Syczuanu - Chengdu.


#lotnictwo #chiny #jemprzeciez <- mój tag o Azji
Pobierz kotbehemoth - Z racji wstydu latania (flygskam) nie korzystam z samolotów podróżując....
źródło: comment_A5k14B77up8ATYutGa9bpois6k2MjCvN.jpg
  • 8
@kotbehemoth: W Zhangjiajie jest ładnie umiejscowione lotnisko, lądując od razu widać górę Tianmen (o ile warunki pogodowe na to pozwalają).

Co do typów transportów, preferuję szybkie przemieszczenie się z punktu A do B, więc Samoloty na ogół wygrywają, chyba że cena jest z dupy, wtedy kalkuluję koszt/czas.
Pobierz neufrin - @kotbehemoth: W Zhangjiajie jest ładnie umiejscowione lotnisko, lądując od ...
źródło: comment_mKdsGv667LQNf13QpVdHdxSSvESoHO0W.jpg
@kotbehemoth: ach Chengdu... przez dwa tygodnie nie widziałem w tym parunastomilionowym mieście prawie żadnego białego człowieka, może 1-2 turystów gdzieś w ośrodku dla pand, reszta atrakcji wręcz dziewicza ( ͡º ͜ʖ͡º)