Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Potrafiłby ktoś podlinkować, ewentualnie wyjaśnić proces nabywania LEGALNIE broni od kompletnego zera w USA?

#usa #bron
  • 40
  • Odpowiedz
@Waffenek: Jest jakakolwiek rozpiska na ten temat gdzieś w jednym miejscu, czy trzeba byłoby wyszukiwać prawa osobno dla każdego stanu?
  • Odpowiedz
@bzam: Sprawdzają czy nie byłeś/jesteś karany, jeśli jesteś czyściutki, to w ciągu godziny możesz teoretycznie kupić.

Tam szybciej kupisz broń dostaniesz niż Alkohol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Oczywiście to nie jest tak, że każdy dostanie pozwolenie w ciągu godziny, muszą sprawdzić i zweryfikować osobę, więc może to nawet potrwać kilka dni albo tygodni.
  • Odpowiedz
@Mr_Squno: @kukurykuu: Dzięki wielkie chłopaki :D Z ciekawości obczaję, a jak już jesteście ciekawi - to jestem po prostu zasadniczo zainteresowany tym zjawiskiem - ktoś kupuje broń, robi masakrę i zabija po ileś tam osób, na sam koniec sam siebie odpala, ewentualnie go odpalają. Ciekaw jestem jak się mają do tego partie w USA, o co walczą, ile robią dla zdelegalizowania tego albo utrzymania tych praw, jak tłumaczą swoje argumenty,
  • Odpowiedz
@bzam: Mogę ci opisać jak to wygląda w stanie w którym mieszkam ale tak jak ktoś już wspomniał, w każdym stanie a nawet mieście proces kupna broni jest inny.

Tu gdzie ja mieszkam żeby nabyć broń trzeba spełniać kilka warunków: Musisz być obywatelem albo "permanent resident" (zielona karta), niekaranym za przestępstwa i musisz mieć 18 lat żeby kupić broń długą i 21 na krótką. Musisz też mieć przy sobie jakiś oficjalny
  • Odpowiedz
to jestem po prostu zasadniczo zainteresowany tym zjawiskiem, ktoś kupuje broń, robi masakrę i zabija po ileś tam osób.


@bzam: 2. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Na mocy tej poprawki uznaje się, że obywatelom amerykańskim przysługuje prawo do posiadania i noszenia broni.


Ludzie tam żyjący mają domowy arsenał ( mówię o tych, co mają prywatną ziemię). Podejdziesz zbyt blisko jego ziemi i w każdej chwili może użyć tego cacka.
M.....o - > to jestem po prostu zasadniczo zainteresowany tym zjawiskiem, ktoś kupuje...

źródło: comment_dBk26ooZQ8j8qcegtnLdIJm2qegTVtQk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz