Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki z #sql, #sqlserver, #bazydanych, #programowanie

Mam server sql postawiony on-prem (Microsoft SQL Server 2014 (SP2-GDR) (KB3194714) - 12.0.5203.0 Standard Edition (64-bit).

W firmie jest masa różnych klientów, którzy łączą się do kilku instancji bazodanowych na tym serwerze (5 różnych instancji).

To co chciałbym zrobić to ustawić 'nasłuch' zapytań jakie są wysyłane do tych baz danych na przestrzeni okresu dłuższego niż miesiąc.

Potrzebuje wiedzieć:
1. jaki user wysłał zapytanie
2. kiedy to się stało
3. Jakie pola/obiekty odpytał

Pomóżcie proszę. Jak podejść do tematu?
  • 12
@szymciak: no właśnie tego się boję. Jakieś podpowiedzi, żeby się przed tym uchronić?

Oprócz tego co zasugerował już @leszekwl: czyli jak rozumiem postawienie na oddzielnym serwerze SQLprofilera i stawieniu go tak, żeby słuchał serwera(a na nim instancji, które mnie interesują) - @leszekwl przyznam, szczerze, że moja wiedza z zakresu SQLprofilera jest dosyć podstawowa, masz jakieś namiary na wiedzę / dokumentację / tutorial / kurs / książki gdzie mógłbym dowiedzieć się
@inny_89 ja właśnie zapisem trace kontroluje co zmieniają mi użytkownicy zaawansowani mający dostęp do sql'a, żeby nie było ze ktoś coś zmienil a nie sam użytkownik, kilka razy mi się przydało