Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie #!$%@? w Polakach tak jak zaprzeczenie faktom i statystyce. W Polsce od kilkunastu lat, niezależnie kto rządził:

- pensje co roku rosną REALNIE (czyli wzrost jest większy niż inflacja), wzrost jest bardzo duży
- z roku na rok żyje się coraz lepiej (co każdy widzi)
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej
- jedzenie jest najtańsze w Europie, oprócz Bułgarii i Rumunii (niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze, bo kolega #!$%@? na magazynie i tak mówi xDDD),

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

-na zachodzie są większe podatki

-na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej

Jeszcze narzekanie Januszy rozumiem, urodzili się za PRL i mieli mniejsze możliwości. Ale młodzi ludzie? Gdzie u mnie osoby na 3. roku studiów zarabiają 2800 na 1/2 etatu (kierunek niezwiązany z informatyką)? Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić, żeby zarabiać tyle co Seba w Polsce B na magazynie. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #gospodarka #zalesie #emigracja #uk #niemcy #bekazpodludzi #finanse
  • 253
@zemsta_przegrywa: już cię niezłe wyjaśnili poprzednicy ale dodam swoje dwa grosze. Widać ze masz kompleksy jakieś bo piszesz o ludziach którzy są potrzebni i wykonują uczciwa prace ‚robole’, ale już kij z tym; wręcz przeciwnie - dla gospodarki jest lepiej jak są mniejsze różnice zarobków pomiędzy robotnikami niższych szczebli a pracownikami wykształconymi i wykwalifikowanymi. Jest tylko lepsze chyba dlatego żeby pompować twoje ego. Widać to po tym na której pozycji jest
ale popatrz na średnia pensje a na cenę wynajęcia mieszkania/kredytu


@K_O_R_N_I_K: No właśnie sobie popatrzyłem.
Średnia wypłata w Polsce to około 3500 na rękę (5k brutto) źródło, a mieszkanie w dużym mieście (kawalerka), to koszt 1100 -1600zł źródło

No więc gdzie te 75%? W UK za pokój w tej chwili musisz dać już powyżej 600 funtów, a większość Plaków nie wyciąga tam więcej niż 1400 na miesiąc. Do tego dochodzi
Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE


@zemsta_przegrywa: jak najbardziej jest. Spójrz na fakt, że np. biedronka potrafi zrobić tydzień -20% na X i faktycznie dane artykuły są o tyle tańsze, myślisz, że dopłacają do tego? Poza tym jeśli np. eksportują od nas te dobra to jakie
Pobierz L.....n - > Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe...
źródło: comment_Vv6ezg4YWXXjRqYyWpWcl7aRezkdaQJL.jpg
@zemsta_przegrywa mieszkam od 2,5 roku na Islandii, jedno z najdroższych państw świata. Wynajmuje drogie mieszkanie w centrum Reykjavíku, żyje na normalnym poziomie. Do tej pory pracowałam w fabryce razem z mężem, on kilka miesięcy temu zmienił pracę na lepszą, a ja jestem w trakcie zmiany pracy. Jutro kupujemy nowe auto, odłożyliśmy na nie w jakieś 3/4 roku. Przy czym w grudniu byliśmy w Polsce, braliśmy ślub, więc duzo wydaliśmy. Odkładamy zawsze minimum
@dendrofag: a ile wynosi średnia pensja w UK? Bo jeśli do przeliczenia w Polsce bierzesz średnią to w UK też bierz średnią. Jeśli wziąć na przykład minimalną to w Polsce wynosi ona 1600 złotych netto około, a za pokój płacisz 800-900 złotych, kawalerki nie ma szans wynająć, więc już nie wygląda to tak kolorowo jak piszesz
@Leninzone:

a ile wynosi średnia pensja w UK? Bo jeśli do przeliczenia w Polsce bierzesz średnią to w UK też bierz średnią.

Wziąłem średnią dlatego że mój przedmówcą o to poprosił.

To prawda że za minimalną w Polsce nie zaszalejesz, ale z drugiej strony jeśli zarabiasz minimalną w UK, to na 100% nie stać Cię na samodzielne mieszkanie - tak jak w Polsce.

Tylko tam jesteś w obcym kraju, na ogół