Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie #!$%@? w Polakach tak jak zaprzeczenie faktom i statystyce. W Polsce od kilkunastu lat, niezależnie kto rządził:

- pensje co roku rosną REALNIE (czyli wzrost jest większy niż inflacja), wzrost jest bardzo duży
- z roku na rok żyje się coraz lepiej (co każdy widzi)
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej
- jedzenie jest najtańsze w Europie, oprócz Bułgarii i Rumunii (niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze, bo kolega #!$%@? na magazynie i tak mówi xDDD),

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

-na zachodzie są większe podatki

-na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej

Jeszcze narzekanie Januszy rozumiem, urodzili się za PRL i mieli mniejsze możliwości. Ale młodzi ludzie? Gdzie u mnie osoby na 3. roku studiów zarabiają 2800 na 1/2 etatu (kierunek niezwiązany z informatyką)? Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić, żeby zarabiać tyle co Seba w Polsce B na magazynie. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #gospodarka #zalesie #emigracja #uk #niemcy #bekazpodludzi #finanse
  • 253
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dendrofag:

Ale głównym kosztem życia w każdym kraju jest mieszkanie i inne rachunki z nim związane. Dalego na przykład w UK wszystko jest niby tańsze - relatywnie do wypłaty - ale za mieszkanie płacisz 4 x więcej niż w Polsce.

Zarabiasz też dużo więcej twój argument jest zdupy ....
w PL mieszkanie pochłania 75%


@K_O_R_N_I_K: Jak zarabiasz 1200 to może tak. Ja pisałem o "normalnej" wypłacie.
Mieszkałem w UK 10 lat, rok w Kanadzie, rok we Włoszech.
Teraz mieszkam w Polsce i nie zamierzam wracać za granicę.

dalej chcesz dyskutować?

Tak, chcę o tym dyskutować.
Jakie jest Twoje doświadczenie w życiu za granicą? Internetowe czy byłeś gdzieś dłużej niż 2 tygodnie wakacji?
@borjaki w duzej korpo farmaceutycznej to mi ostatnio zaproponowano minimalna i z tego co wiem, nie tylko mi xd własne na sales manager czy innych takich, a na magazynie 3000brutto
@kt13 majac na mysli duze korpo farmaceutyczne mialem na mysli takie firmy Roche, AstraZeneca czy IQVIA, a nie siec aptek ZIKO ;).
Nie uwierze ze w firmach wielkosci tych ktore wyzej wymienilem stawki to minimalna krajowa.
Nie zarabiam 1200 już pisałem że świat się nie kończy na # programista15k i # korpo ..


@K_O_R_N_I_K: To jakim cudem płacisz 75% na mieszkanie? Coś tutaj nie pasuje.

10 lat w Skandynawii było mnie stać na wiele więcej ale wróciłem że względu na rodzinę i znajomych.

O tak? Mam tam kilku znajomych. W jakim kraju i mieście, jeśli mogę wiedzieć?
@zemsta_przegrywa w UK jedzenie jest smiesznie tanie. W takim Tesco masa produktów za 1-1,5 funta, które są spoko jakości.
Za każdym razem jak lecę do Polski to mnie aż bolą te ceny w sklepach, chociaż mało nie zarabiam. To nie jest opinia ,,ziomków z magazynów", W Polsce za byle gowno płaci się jak za zboże:d
I tylko mi szkoda moich rodziców, że muszą w tym kraju gnic.