Wpis z mikrobloga

Nic mnie nie #!$%@? w Polakach tak jak zaprzeczenie faktom i statystyce. W Polsce od kilkunastu lat, niezależnie kto rządził:

- pensje co roku rosną REALNIE (czyli wzrost jest większy niż inflacja), wzrost jest bardzo duży
- z roku na rok żyje się coraz lepiej (co każdy widzi)
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej
- jedzenie jest najtańsze w Europie, oprócz Bułgarii i Rumunii (niech żaden debil nie mówi, że w Niemczech czy UK jedzenie jest tańsze, bo kolega #!$%@? na magazynie i tak mówi xDDD),

Na zachodzie wszystko jest droższe, co jest zrozumiałem, nie jest możliwe, że marża na produktach wynosi kilka procent, pensje nominalnie są tam większe, a rzeczy są tańsze xD. Jest to NIEMOŻLIWE

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

-na zachodzie są większe podatki

-na zachodzie żyje się lepiej tylko jest jesteś robolem bez ambicji, albo super ogarnięty w innym przypadku w Polsce będziesz miał łatwiej

Jeszcze narzekanie Januszy rozumiem, urodzili się za PRL i mieli mniejsze możliwości. Ale młodzi ludzie? Gdzie u mnie osoby na 3. roku studiów zarabiają 2800 na 1/2 etatu (kierunek niezwiązany z informatyką)? Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić, żeby zarabiać tyle co Seba w Polsce B na magazynie. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #gospodarka #zalesie #emigracja #uk #niemcy #bekazpodludzi #finanse
  • 253
@K_O_R_N_I_K: @zemsta_przegrywa: @normal_user: @LEXis_NEXis: mapka pokazuje „ Net average monthly salary (adjusted for living costs in PPP)” czyli stosunek zarobków netto do kosztów życia (czyli po prostu ile warte są te pieniądze w danym kraju). Więcej na: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage, razem z suchym porównaniem dochodów, dochodów z podatkiem etc.


@nyo7: Zauwaz ze dane ktore sie tam wyswietlaja sa aktualne tylko dla Polski.

Dane dla reszty krajow Europy sa z
Pobierz M.....t - >@KORNIK: @zemstaprzegrywa: @normaluser: @LEXisNEXis: mapka pokazuje „ Net ...
źródło: comment_Uozm0sV0BlgGYEzkNa9f18qMBiksW3YW.jpg
@zemsta_przegrywa: typie, sam jogurt naturalny zott 180g (który bardzo lubię) podrożał u mnie w lokalnym sklepie w przeciągu 1,5 roku o blisko 50 groszy, z 0,99 PLN na 1,49PLN. Wszystko zdrożało masło, mleko. Nawet #!$%@? cebula. Straszny dzban z ciebie.
- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec po Polibudzie w Monachium 3000 brutto, w Polsce różnica pomiędzy pensjami roboli a ogarniętych ludzi to minimum 4x, co jest zdrowe

@zemsta_przegrywa: Stary, wyjdź z bańki IT. W Polsce po polibudzie wiekszość ludzi dostaje na start pensję niższą niż robol, nawet ogarnięci po kilku latach zazwyczaj mają sufit na poziomie 5-6k. Co daje praktycznie idealną proporcję stosunku
@renegatt: Po to że dogonimy ich dopiero za 30-40 lat a jesteśmy Chinami europy .... Mirek ja cie proszę, nawet na te wysrywy wszystkich nie chce mi się odpisywać świat nie kończy się na # prgramista15k i # korpopracbaza. Są jeszcze inne zawody gdzie ci z pod tych tagów by się posrali bez mechaników,glazurników ... itp. itd. . Nawet nie chce mi się strzępić ryja i im odpisywać bo ich posty
To wyjaśnij mi, dlaczego ktoś kto zarabia 8000 zł w Polsce miałby wyjechać do Niemiec i zarabiać 3500 euro?


@zemsta_przegrywa: Bo poziom życia tu i tu za te kwoty będzie taki sam, zarówno w Warszawie jak i w Monachium. Ale rozwój w Niemczech 1000x większy, spędzasz tak 10 lat i wracasz jako król życia, jako menadżer parobków w biurze w Polsce, albo zostajesz w DE i wiedziesz spokojne życie z dala
Pobierz motoinzyniere - > To wyjaśnij mi, dlaczego ktoś kto zarabia 8000 zł w Polsce miałby w...
źródło: comment_fAHszwMm9Wd9ana4ZoNHDNHJV8aEDW86.jpg
- łatwo jest zarabiać pensję średnia lub więcej


@zemsta_przegrywa: co to znaczy łatwo? xD Patrzyłeś na medianę? Albo dominante?

-w Polsce łatwiej się wybić, na zachodzie trzeba skończyć topowe uniwersytety, żeby awansować w dużych firmach, w PL wystarczy znać dwa języki, mieć jakiś papierek i być ogarniętym


@zemsta_przegrywa: brzmi tak wiarygodnie jak kolega jebiący na magazynie

- na Niemczechie Polak bez języka w fabryce zarabia 1800 euro brutto, a Niemiec
@zemsta_przegrywa: wszystko jest tańsze XDDDDDDDD rtx 2080ti 1,2k usd 6.5k polskich #!$%@? złotych i ogólnie na elektronice jesteśmy #!$%@? w sumie to na wszystkim fajna kolarka? 4-5k usd, 12-15k zł samochody? no w #!$%@? u nas jeździ elektrykami weź przestań #!$%@?ć