Wpis z mikrobloga

Nie dość, że androida na switchu odpalają, to jeszcze na tym androidzie emulator DSa. A nintendo siedzi na dupie i przez 2 lata nie dodali nawet folderów, zmiany tapety, nie mówiąc już o przeglądarce internetowej czy netflixie. Dla samych emulatorów korci mnie, żeby custom firmware wgrywać, bo te nesowe gierki z nintendo online to tragedia.
https://www.reddit.com/r/SwitchHaxing/comments/cinjoz/just_so_people_dont_have_to_ask_anymore_drastic/
#nintendoswitch
  • 19
Nie czaję tego ciśnienia ludzi na przeglądarkę, Netflix, Youtube itp na Switchu.


@Tesseract: akurat apka YT jest i działa bardzo fajnie, więc i Netflix byłby spoko
co prawda sam wolę oglądać filmy i seriale na większym ekranie, ale są ludzie, którym przenośny netflix na 6 calach sprawiłby sporo frajdy ;)


Przeglądanie stron mobilnych w poziomie w 720p na klocku jakim jest Switch?


@Tesseract: a kto powiedział, że musi to być
Przeglądanie stron mobilnych w poziomie w 720p na klocku jakim jest Switch? No można, tylko po co, skoro każdy ma w kieszeni telefon, który się dużo lepiej do tego nadaje.


@Tesseract: Ponieważ, swotch ma większy ekran i fajniej wypada jakbyś chciał coś pokazać kilku znajomym.

@materazzi: To jest w sumie najbardziej #!$%@?ące xD

Natomiast rozumiem tu podejście Nintendo. Przeglądarka może być słabym punktem w zabezpieczeniach systemu i musieliby bardzo dobrze
@Kryspin013: w systemie jest, ale nie jest oficjalnym ficzerem dostępnym dla każdego z głównego menu ;)
nie możesz jej ot tak odpalić jak na telefonie i wpisać sobie dowolnego adresu
Mój telefon ma 720p


@epi To może pora kupić nowy telefon zamiast co 2 dzień nową grę na Switcha (σ ͜ʖσ)

Są gry, które można grac w pionie, przeglądarka też mogłaby mieć taką funkcję ;)


@epi No na bank jest to bardzo wygodne i ergonomiczne z joyconami na górze i dole.

Ponieważ, swotch ma większy ekran i fajniej wypada jakbyś chciał coś pokazać kilku
To może pora kupić nowy telefon zamiast co 2 dzień nową grę na Switcha (σ ͜ʖσ)


@Tesseract: nie potrzebuję nowego, ten ma się dobrze ;)
a na 5 calach nie jest mi potrzebna wyższa rozdzielczość, bo i tak pikseli nie widzę :P
i ekran nie zjada aż tyle baterii ;)

No na bank jest to bardzo wygodne i ergonomiczne z joyconami na górze
w systemie jest, ale nie jest oficjalnym ficzerem dostępnym dla każdego z głównego menu ;)


@epi: Nie zrozumiałeś. W systemie jest przy poziomie trudności dostania się "obsługa dotykowej klawiatury" więc i już w tym momencie stanowi potencjalną dziurę w systemie. Twój komentarz więc jest inwalidą.

@epi:
@Tesseract:

Twój sposób korzystania z technologii nie jest jedynym słusznym.


w punkt
nie jest mi potrzebna wyższa rozdzielczość, bo i tak pikseli nie widzę


@epi: Tu nie tyle chodzi o to czy widać piksele czy nie, ale o to że przy większej rozdzielczości ci się więcej treści mieści i przeglądanie stron jest po prostu wygodniejsze. Również czcionki są gładsze i przyjemniej się czyta dłuższe teksty.

joycony są odczepialne w razie czego ;)


@epi: No właśnie sobie wyobraziłem jak siedzisz na kiblu i
  • 0
@Tesseract ale nie myl rozdzielczości ekranu z rozdzielczością w jakiej przeglądarka traktuje stronę ;)

Na androidzie w 720p i 1080p szerekosc okna i tak ma 360px w rwd, zatem textu wejdzie na szerokość tyle samo. Co do gładkość frontów się zgodzę, ale ja osobiście nie widzę różnicy powyżej 720p, o czym pisałem wyżej.

Co do joyconow, to ja bym ich nie odczepial, ale jeśli komuś bardzo by przeszkadzały, to ma taką możliwość.
@Tesseract: Widze że usilnie próbujesz mówić ludziom jak mają żyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak sobie gram w grę w handheldzie i chcę szybko coś w necie sprawdzić (na przykład co robi jakiś Item w Isaacu) to po co mam siegać po telefon, skoro trzymam Switcha w rękach?

Jeżeli gram sobie w trybie docked, to po co mam iść do kompa/brać tablet żeby obejrzeć film na Netflixie?
usilnie próbujesz mówić ludziom jak mają żyć


@asunez W krórym niby miejscy chce coś komuś wmówić? Ja tylko napisałem że nie rozumiem ludzi, którzy mają takie ciśnienie na przeglądarke, bo jak dla mnie i tak byłoby to mało poręczne.
Dodadzą to fajnie, nie to nie - płakać z tego powodu nie będe, bo jest wiele innych rzeczy, które by mogli poprawić.
Bo u mnie na tablecie z ekranem FHD


@Tesseract: na tabletach sprawa wygląda inaczej, bo tam najcześciej jest tak jak na normalnym monitorze, tzn piksel matrycy to piksel w przeglądarce

więc tablet 1080p będzie miał więcej miejsca na ekranie niż tablet 720p

ale na telefonie 720p i 1080p nie powinno być aż takiej różnicy

Ja tylko napisałem że nie rozumiem ludzi, którzy mają takie ciśnienie na przeglądarke, bo jak dla mnie i tak byłoby to mało poręczne.


@Tesseract: Widzisz, ludzie są różni, mają różne potrzeby i preferencje, nie zawsze racjonalne ;)
Coś co jest dobre dla Ciebie, nie musi być dobre dla kogoś innego i na odwrót.

Nawet jeśli Twój przypadek użycia danego produktu wydaje się powszechny, nie oznacza to, że inne nie istnieją albo