Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie to smieszy ze jak nie potrafi uzywac manuala jak bogate dziunie to tlumacza sie tym ze nie sa biedne albo jestem taki postepowy, patrzcie na sasiada w passacie z manualem jaki glupi hehe. Tak jak by uzywanie skrzyni biegow bylo tak bardzo skomplikowane. Trudne to moze jazda z biegami terenowymi albo polbiegami. Mi to rybka czy taka czy taka po prostu te wymowki sa zenujace
@garfyld: wbrew pozorom żonglowanie biegami nie jest proste aby zachować kompromis dynamika-zużycie paliwa, a jednocześnie nie męczyć silnika niskimi obrotami. Ileż razy byłem świadkiem jeżdzenia na zbyt niskich obrotach. W automacie masz jak gdyby 2 przyciski: szybciej i wolniej. W mieście to duży komfort.
@MatiHanys: yyy eee wydało się ¯\_(ツ)_/¯

A tak poważnie to nienawidzę jeździć półautomatem: brak sprzęgła, ale biegi ręcznie się zmienia, np. mercedes a klasa.
@booolooo: nowe 7. biegowe ZF z Giulii czy BMW bardzo fajne są. E90 320d z automatem też bardzo fajnie jeździło. To nie czasy wolnych 3-4 biegowych skrzyń.
Źle Kia Sportage diesel mi się jeździło. Trzymał za niskie obroty i straszne drgania były.