Wpis z mikrobloga

Mirki, co mnie akcja dziś spotkała z Klientem. Pan ma u mnie dwie stronki, w połowie miesiąca kończyła się ważność domeny. Faktura wystawiona na początku miesiąca. Oczywiście nie została opłacona w terminie (tak jak i poprzednie, ta sama historia od paru lat z tym Panem).
W związku z tym nie opłaciłem domeny i jest ona w trakcie tzw. wygaszania. Czyli jeszcze nie można jej przejąć, ale domena już nie działa w przeglądarce. Jeżeli w ciągu 14 dni się jej nie opłaci, to wpada ona do sprzedaży i każdy może sobie ją zarejestrować.
Pan chyba nie był tego świadomy, bo nic się nie odzywał (a najczęściej Klienci budzą się tego samego dnia, gdy ich strona przestanie działać), dlatego w dobrej wierze wysłałem dziś SMS w celu przypomnienia tematu.
Odpowiedź załączam.

W komentarzu dalsza część rozmowy.

#zalesie #rakcontent #informatyka #biznes
Pobierz RobertoBaggio - Mirki, co mnie akcja dziś spotkała z Klientem. Pan ma u mnie dwie str...
źródło: comment_hDFSV03uP1BHrM9Lf2pcuz3Zg5UabeOd.jpg
  • 82
@RobertoBaggio mialem podobna sytuację. Po kilku upomnieniach i zaoewnieniach że zapłaci najzwyczajniej w świecie zawiesilem hosting i pocztę. Po czym pi godzinie dostałem przelew i kilka telefonów z prośbą o odblokowanie. Odblokowalem i napisałem że to jest ostatni rok naszej współpracy i proszę sobie szukać innego dostawcy usług.

Trzeba się szanować a gość pewnie za rok znów będzie sprawiał problemy więc trzeba to zakończyć.
@RobertoBaggio Tak sie zastanawiam, czy to taki problem założenie domeny nawet w tym najpodlejszym home czy nazwie we własnym zakresie, że trzeba jeszcze komuś za to płacić?
W jednej firmie widziałem podobne kwiatki- domena .pl za coś ponad 100pln, w jakiejś firemce, gdzie trzeba było podać numer buta długość fiuta przy przenoszeniu, gdzie na OVH 5 dyszek za rok i zero problemów xD
@RobertoBaggio Tak sie zastanawiam, czy to taki problem założenie domeny nawet w tym najpodlejszym home czy nazwie we własnym zakresie, że trzeba jeszcze komuś za to płacić?

W jednej firmie widziałem podobne kwiatki- domena .pl za coś ponad 100pln, w jakiejś firemce, gdzie trzeba było podać numer buta długość fiuta przy przenoszeniu, gdzie na OVH 5 dyszek za rok i zero problemów xD

Chociażby dlatego, że nie wszyscy się na tym znają.
Wiem że klient zachował się tutaj jak burak ale ja po takiej wiadomości od klienta nie bawilbym się w smsy tylko zadzwonił i pogadal. Tu widać że ewidentnie klient nie rozumie swojej roli w opłaceniu domeny. W rozmowie telefonicznej można często wiele trudnych spraw załatwić gdzie przez maila szłoby się już na wojnę.
Wiem że klient zachował się tutaj jak burak ale ja po takiej wiadomości od klienta nie bawilbym się w smsy tylko zadzwonił i pogadal. Tu widać że ewidentnie klient nie rozumie swojej roli w opłaceniu domeny. W rozmowie telefonicznej można często wiele trudnych spraw załatwić gdzie przez maila szłoby się już na wojnę.


Generalnie masz rację, natomiast to roszczeniowy Klient, który od lat ma problem z płaceniem na czas, jakiekolwiek poprawki na
Swoją drogą.. Jakie domeny polecacie poza home i nazwa.pl?


Hostmark jest fajny, jak więcej domen to HRD. Zależy do czego potrzebujesz. Czy tylko pl. Jak pl to bierz tam gdzie najtaniej.
Moja firma zajmuje się wizerunkiem w Internecie. Strony, sklepy, SEO, SEM, SM. Domeny to tylko mały dodatek.


@RobertoBaggio: mógłbyś na pw podesłać namiary na firmę ?

A klient ewidentnie Ci przysługę zrobił że sam się wyprowadza.
Moja firma zajmuje się wizerunkiem w Internecie. Strony, sklepy, SEO, SEM, SM. Domeny to tylko mały dodatek.


@RobertoBaggio: mógłbyś na pw podesłać namiary na firmę ?

A klient ewidentnie Ci przysługę zrobił że sam się wyprowadza.

Zgadzam się. Jednego problematycznego mniej. Mam co robić i bez niego :)
Obserwuje Cię. Możesz mi wysłać pw