Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!
Tak jak obiecaliśmy, powracamy jak Wielcy Przedwieczni z konkursem o Cthutlhu!
Zasady są proste:
odpowiadacie na 4 pytania zamknięte i 1 pytanie otwarte
publikujecie swoje odpowiedzi w komentarzach pod wpisem
macie czas do 24 lipca do godz. 23:59
oceniamy odpowiedzi pod kątem poprawności (pierwsze 4 pytania) i pod kątem zaangażowania, kreatywności i wykonania (5 pytanie, otwarte)
oceniamy wyłącznie kompletne zgłoszenia
możecie zgłosić dowolną liczbę prac (odpowiedzi)
zastrzegamy sobie prawo do ignorowania komentarzy niezwiązanych z konkursem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nagrodą główną jest unikalny zestaw (niedostępny w sprzedaży), na który składa się szkatułka Cthulhu (o wysokości ok. 20 cm), egzemplarz gry The Sinking City na dowolną wybraną platformę (PC, X1, PS4) oraz starter Zew Cthulhu – Maski Nyarlathotepa.
Zastrzegamy sobie prawo do rozdania większej ilości nagród, ale Szkatułka jest tylko jedna!
Regulamin

Pytania:
1. Ile macek ma Wielki Cthulhu?
2. Ile "twarzy" lub też "masek" ma Nyarlathotep?
3. W jakim mieście urodził się H.P. Lovecraft?
4. Jak nazywa się fikcyjny uniwersytet wymyślony przez H.P. Lovecrafta?
5. Którego z bohaterów opowieści H.P. Lovecrafta i dlaczego akurat jego, chciałbyś/chciałabyś poznać osobiście?

Pytania do naszego konkursu przygotował Adam Wieczorek, nasz ekspert od Mitologii Cthulhu i twórczości HP Lovecrafta. Powodzenia!

#lovecraft #konkurs #gry #cthulhu #rpg #horror #sledztwo #dowygrania
CDPdystrybucjagier - Cześć Mirki i Mirabelki!
Tak jak obiecaliśmy, powracamy jak Wie...

źródło: comment_7mc3VwQ5PNX4MROgNScJOl5FrfJoyq81.jpg

Pobierz
  • 13
1. Nie wiadomo, nie podano rzeczywistej liczby. Mówi się, że owa ilość mogła się zmieniać.
2. Nie ma własnej twarzy, natomiast może przybrać 999 masek.
3. Providence, USA
4. Uniwersytet Miskatonic
5. Kompletnie się nie znam, ale szukając odpowiedzi na postawione pytania spodobała mi się postać Nyarlathotep'a. Aż chyba sobie przeczytam książkę. Zainspirowała mnie możliwością zmiany twarzy, ale jednocześnie nie może wrócić do swojej własnej, czyli jest tak jakby duchem. Właśnie z
@CDP_dystrybucja_gier:
1. Nie spotkałem się z dokładną ich liczbą, a jedynie ze stwierdzeniem, że jest ich wiele. W 'Zew Cthulhu' możemy trafić na dość dokładny opis figurek, które przedstawiają Wielkiego Przedwiecznego, ale tam również nie stwierdzono ile czułek posiadał.
Z jedyną konkretną cyfrą spotkałem się jedynie w 'The Black Island' z 1952 roku, którą podał August Derleth. Było to 1000 macek.
2. 'W poszukiwaniu nieznanego Kadath' jest fragment mówiąc o tysiącach
NieR - @CDPdystrybucjagier: 
1. Nie spotkałem się z dokładną ich liczbą, a jedynie z...

źródło: comment_EyTO8BWPfMhz8nh1MDDyvEmlsVkCRRI9.jpg

Pobierz
@CDP_dystrybucja_gier:
1. Nie było konkretnej liczby.
2. 999 masek, bez twarzy.
3. Providence w Rhode Island, Stany Zjednoczone
4. Uniwersytet Miskatonic
5. Przyznaje się bez bicia, wszystkiego nie czytałem, ale pamiętam do tej pory jakie wrażenie zrobiła na mnie koncepcja "opętania" profesora Nathaniela przez Wielką Rasę z Yith. Zbiór poleciła mi sympatyczna pani bibliotekarka w gimnazjum, kiedy to w zasadzie zaczynałem bardziej poważne czytanie, także to też mogło wpłynąć na moje
@CDP_dystrybucja_gier:
1. Ciężko trafić na wzmiankę o konkretnej liczbie, przynajmniej w polskojęzycznych źródłach. U Płazy określono tę ilość jako "rojowisko macek".
2. W Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka Nyarlathotep przestrzega Cartera, aby "modlił się do kosmosu, iżby nigdy nie spotkał go w żadnej z tysiąca innych postaci". Skoro więc oprócz "postaci wysokiej i smukłej, o młodej twarzy starożytnego faraona (...)", w której ukazał się Carterowi ma jeszcze tysiąc innych, to
@CDP_dystrybucja_gier:
1. Ciężko stwierdzić, ponieważ nie mamy podanej dokładnej liczby. W opowiadaniu Zew Cthulhu mowa jedynie o łbie ośmiornicy pełnym macek, ze względu na moce Cthulhu można by nawet założyć że liczba ta ulega zmianie.
2. Uważa się że używał 999 awatarów, chociaż można spotkać się również z określeniem "bóg tysiąca twarzy". Nie posiadał swojej, przybierał postać ludzką jako jeden z nielicznych.
3. Providence, Rhode Island, USA.
4. Był to Uniwersytet
Ok, ogarniamy wyniki!

@pufa13: wygrywa nagrodę główną, ze szkatułką, grą The Sinking City i starterem Zew Cthulhu. Wg informacji od naszego eksperta, Cthulhu miał tyle macek ile chciał, więc odpowiedź o ulegającej zmianie liczbie jest strzałem w dziesiątkę! Nie mogliśmy też przejść obojętnie wobec tej fantastycznej wizji ostatecznego uwolnienia się od tyrania w Januszexie ;)
@barteq999 @NieR @koniarz @izkYT zgłoście się na priv po nagrodę pocieszenia :)

Gratulujemy i dziękujemy za