Wpis z mikrobloga

@enron: Protip: wypożyczenie auta. To grosze.


@wojtas_mks: nie, nie grosze a jakieś 50 EUR za dobę. Może nie majątek, ale przy dwutygodniowym pobycie dochodzi jakieś 3K PLN, co pomijalne nie jest i zaczyna być jakieś 3x droższe niż wyjazd własnym autem.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: a co jest lepsze do objazdówki, może autokar? Ein, zwei, dzisiaj to, jutro tamto, 22 do łóżek, 7 rano pobudka, w piątek dancing!
Niestety, żeby mieć choć trochę wolności i miejsca na spontan to trzeba mieć auto do dyspozycji.
No i inna sprawa, że jadąc autem do Chorwacji na pewno bym robił nocleg po drodze. To ma być wypoczynek, a nie mordęga i ryzykowanie życiem. Jeszcze podczas studiów zaliczyłem
  • Odpowiedz
@Shatter: Czy Ty umiesz czytać? Podróż 700-800 km autem elektrycznym to jeden postój po drodze na 1,5h to dla kogoś dużo?


@wojtas_mks: Przy jeździe na granicy całkowitego rozładowania baterii. Ciekawe co by zrobił kierowca przy trafieniu na korek z tymi 5% baterii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KeepCalm: Wychodzi na to, że Tesla (a właściwie jej koszt użytkowania bo za auto nadal trzeba
  • Odpowiedz
@Maciek5000: Tesla ma najabrdziej zaawansowane technologicznie baterie w seryjnie produkowanym elektryku, co do zasięgu i takich tam można im ufać, zresztą im nie opłaca się kłamać, bo cały swiat patrzy im na ręce. Tu masz pierwszy lepszy artykuł na ten temat https://electrek.co/2018/04/14/tesla-battery-degradation-data/ , a tu masz kopalnie danych nt. baterii w Teslach, można sobie analizować całe dnie, o ile ktoś ma czas, ale nie jest źle https://docs.google.com/spreadsheets/d/t024bMoRiDPIDialGnuKPsg/edit#gid=0
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: A pomyślałeś może, ze są osoby, którym jazda samochodem sprawia przyjemność? Są tez tacy, którzy jadą dla samych widoków, których w takiej Austrii czy Słowenii jest ogromna ilość. Ja zawsze lubiłem oglądać różnice w różnych państwach, przez które się jechało. Teren, roślinność również się zmienia.
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: Nie jestem zdania że Tesla są oszczędne jak na nasze warunki, ale zapomniałeś doliczyć koszty użytkowania nie będące paliwem, które w przypadku Tesli są znacznie niższe, np. wymiana klocków dopiero po 300-400tyś km przebeigu.
  • Odpowiedz
mam wrażenie ze: osiągi tesli porównujecie z ferrari, zasięg z oszczędnym autem, komfort z top class samochodem, a koszty utrzymania z najtańszym. Żaden super car nie ma takiego zasięgu i komfortu jak tesla, żaden samochód z klasy top nie ma takiej ceny, a żaden z samochodów średniej klasy nie ma 600 koni pod maska i takiego przyspieszenia, pisze o modelu S, bo dyskusja zeszła chyba na tesle w ogóle,
  • Odpowiedz
@januszchaosu: Z autostradowego rastplatz to masz jedynie panoramę kibli i koszy na śmieci + kilka stolików w szczerym polu/lesie, ale co kto woli.
@Obruni:

Żaden super car nie ma takiego zasięgu i komfortu jak tesla

Mówimy o tym samym aucie, w którym ludzie wchodzili na stronę czy tam otwierali czarne zdjęcie, żeby jebutny ekran zamiast konsoli środkowej nie raził ich podczas jazdy w oczy? ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
@tellet: nie do tego piję, też nie jestem za elektrykami - mi bardziej chodziło jazdę samochodem, jako całość przejazdu/przygody i oglądania tego, co jest za oknem, nie na samych stacjach, bo to to wiadomo. Pisałem do osoby, która wyśmiała to, że ktoś ma czelność jechać na wakacje, a nie lecieć samolotem.
  • Odpowiedz
@januszchaosu: Znaczy się, to nie jest tak, że samolot jest zły- do wielu krajów to najlepsza możliwa opcja. Turcja, Egipt, Kreta ¯\_(ツ)_/¯. No tam raczej własne auto nie jest ani bezpieczne, ani wygodne.
Natomiast jak ktoś proponuje właśnie wylot samolotem do Chorwacji, która słynie z apartamentów i przydrożnych knajp, a nie #!$%@? na 5* hoteli z zapleczem galerii handlowych, to już na pierwszy rzut oka widać że wiadomo gdzie był
  • Odpowiedz
@kret_w_granulkach: Lądujesz gdzieś w Splicie/Dubrovniku. Masz w sumie walizki i tyle. Szukasz auta na wynajem, które nie rozpieprzy ci budżetu, z ubezpieczeniem, żeby potem jak to w zwyczaju wypożyczalni bywa, nie skasowali cie za mycie/lakierowanie/cokolwiek. Potem jeszcze tankujesz je za własny hajs. Będziesz jechał gdzieś daleko od lotniska?

jakie 50eur? Połowa z tego z full ubezpieczeniem to bardziej realna cena.

Kocopoły
https://www.zadar-airport.hr/en/rent-a-car
Dawaj znajdź coś za 25€ z pełnym ubezpieczeniem.
  • Odpowiedz