Wpis z mikrobloga

@quarox: hmm, w sumie patrzę z perspektywy Android Auto i nie bardzo widzę zalety. Asystenta mogę wywołać z kierownicy po prostu przez bluetooth, obsługa spotify przez Android Auto jest wg mnie niewygodna i nieintuicyjna, wydaje mi się że szybciej i bezpieczniej wyklikać to po prostu na telefonie. A obsługa typu następna piosenka, play/pause masz z poziomu muzyki przez bluetooth.

Z CarPlay nie korzystałem, odrzuciłem bo nie chciałbym rozmawiać z samochodem po
@quarox: Nie, czekam. Odbiór mam za dwa tygodnie. Odliczam dni.

Co do jazdy. To salon wypożyczył mi na weekend bardzo podobny model i byłem zachwycony. Bardzo wygodne auto, przyjemne w obsłudze. Na tyle wygodne i przyjemne w prowadzeniu, że nawet się nie denerwujesz na sytuację na drodze (a normalnie lubię rzucać #!$%@? na maniany innych uczestników ruchu). 150KM jeżdżone głównie po mieście wydaje się być wystarczające.
@re_plenish: Bardziej sie boje sie ktos ja ukradnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy siak AC jest.

@Mithrindil: Szczerze mowiac, nigdy nie korzystalem ani z 1 ani z drugiego, wiem tyle ile na YT obejrzalem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Minus w tym (a nawet nie wiedzialem) ze trzeba miec tel na kablu zeby ekran byl wyswietlony (Android auto tak samo dziala?)
@quarox: CarPlay ma chyba opcję działania przez wi-fi (o ile wspiera to vendor, czyli Audi, tego nie wiem) ale jest tylko teoretyczna bo żre baterię jak głupie więc i tak musisz podłączyć kabel żeby mieć prąd - chyba że masz ładowanie indukcyjne, wtedy to ma sens. Czyli ogólnie tak, musisz za każdym razem podpiąć telefon kablem. Dlatego korzystam sporadycznie, nie lubię jak mi się kable plączą w samochodzie a i tak
@marcho87: w tym leasingu "promocyjnym" ,ktore wzialem nie zejda ci nic a nic i ubezpieczenie to 2.7% wartosci auta czyli w 1 roku wyszlo mnie 7000 zl ( ͡° ʖ̯ ͡°) A limity km duzo w racie nie zmieniaja bo zmieniajac z 10k na 15k rocznie (czyli 30k i 45k / 3 lata ) roznica jest z 100zl. Plus u mnie taki, ze do pracy mam jakies
@kleiner_trottel: Na umowie mam max 3 miesiace od teraz, powiedzial mi ze w systemie ma napisany planowany odbior za 2 miesiace i 3 tygodnie, nie wiem ile w tym prawdy, ale mowil ze jak klient prywatny (a nie salon) zamawia konfiguracje to raczej jest to troche szybciej czyli ok 2 miesiecy. I mam taka nadzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@quarox: w samochodówce teraz słabo z zamówieniami, więc może faktycznie dotrzymają tereminu, koleżanka z pracy brała w 2015 mniej wypasioną wersję i z 3 miechow wyszło 5 a potem jeszcze coś się u dilera opóźniło po zdaniu poprzedniego auta i koniec końców było to pół roku... just sayin'