Wpis z mikrobloga

@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: No właśnie niektórym działa a niektórym nic nie pomaga. MSI niby wypuściło upgrade biosu i nie wszystkim pomogło, mieli więcej nie puszczać ale podobno 3 dni temu znowu był upgrade. W sklepie od razu zapowiedziałem że trzeba będzie bios flashować w razie czego. Ogólnie trochę cyrk ale na tym chipsecie ta płyta to podobno najlepszy wybór
@CherepakhaNinja 18. Ta która jest na oficjalnej stronie supportu MSI z 24 czerwca.

Procedura w sumie prosta. Gołą płytę podpiąłem "na pająka" do zasilacza, wsadziłem 16gb pendrive fat32 z biosem, włączyłem zasilacz, poczekałem aż płyta wstanie i wcisnąłem bios flashback przez 5 sekund. Czekałem az dioda od bios flashback przestanie świecic i koniecznie trzeba czekać aż płyty znowu wstanie. Dopiero jak się włączy płyta to po chwili trzeba wyłączyć zasilanie i gotowe.
Bios musi być na b450 tomahawk ten najnowszy szary bez grafiki do ryzenów 7C02v18 ;) Też mam dokładnie ten sam zestaw z xtreem płyta i procek i białe ramy z amazona z promocji ;D tylko mi zrobili update biosu za free i jak narazie działa ;) ogólnie msi dało .... z b450 tomahawk dając tam bios 16mb i im sie nie mieści pełna jego wersja dlatego tera wydają model max