Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muffinmaker: jeszcze raz i powoli - dlaczego ludzie jedzący mięso mają znacznie rzadziej problemy związane ze źle zbilansowaną dietą niż weganie, którzy mają je co chwila?
  • Odpowiedz
Tbh właśnie tak jest, wychowywałam się bez mięsa (w mojej rodzinie je się jarsko), cyk w wieku 15 lat wyszła mi mocna alergia na laktozę, wiec w sumie prawie wegańsko (jem jajka), nie zliczę ile razy jakiś znajomy próbował mi wyperswadować, ze jestem idiotką tylko dlatego, że nie w--------m mięsa. I jest smacznie, wyniki mam wzorowe, oddaję krew. Nic nie liczę przy jedzeniu, po prostu gotuje tak jak mi pasuje i jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muffinmaker: to po cholerę komentujesz skoro nie jesteś w stanie wypowiedzieć się merytorycznie? Ja mógłbym napisać że moje jedzenie sra na twoje jedzenie i byłby to identycznie gówniany argument. Suplementujesz sztucznie dietę? Jak tak, to szkodzisz środowisku. Jak nie to albo wrócisz do mięsa albo zaczniesz. Proste.
  • Odpowiedz
@nowywspanialyswiat: ja za to nie zliczę ile razy weganie mi wypominali ze w--------m trupy. Tak na prawdę i jedna i druga strona to idioci. Jedzcie co chcecie i nie wpieprzajcie sie innym do talerze i nie uskuteczniajcie swoich wysrywów w internetach a świat bedzie piękniejszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Heinkel: co więcej, można by to odwrócić. produkcja mięsa zużywa masę wody, terenów do uprawy paszy, produkuje CO2 i generalie wpływa bardzo źle na środowisko. więc na tekst 'jem mięso' można odpowiedzieć 'k---a a a ekologia??' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Waspin:

jak sądzisz, czemu 86% wegan nie wytrzymuje na tej wspaniałej diecie 5 lat? Myślisz, że to wina wspaniałego smaku mięsa, tego że kochają mordować czy też komplikacji zdrowotnych?

niezłe z p---y wnioski se wysnuwasz, dieta wegańska jest hiper trudna dla większości ludzi już z samego powodu nawyków żywieniowych które są wtłaczane od małego na prawie całym świecie, o milionie innych czynników nie wspomne które huja mają do twojej biednej
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: Akurat białko nie jest zbytnim problemem na weganizmie. Będzie gorszej jakości - jak się nie troszczy o to, to może być za mało, i w niewłaściwych proporcjach aminokwasów. Organizm będzie dodatkowo musiał wytwarzać endogennie więcej tych, które nie są dostępne z roślin. Ale generalnie jest to do ogarnięcia, w odróżnieniu od witamin, których nie ma w roślinach - B12, A, D3 i K2.
  • Odpowiedz
a za to nie zliczę ile razy weganie mi wypominali ze w--------m trupy.


@ghoulas: a to nieprawda? jesz zwierze na żywca czy co? To jest trup, nie padlina, bo są zabijane, a nie padają naturalnie - ale to nadal trup.
Z tym, że "moje jedzenie stra na twoje jedzenie" jest o tyle glupie, że przeciętna dieta polaka to dieta wegetarianina + mięso, więc poza tym że jedzą swoje jedzenie to
  • Odpowiedz
@Corkamalarza: jak nie chcesz zeby ciebie się czepiali o diete wegetarianska wystarczy sie ich nie czepiac o jedzenie miesa i juz po problemie. Moze to ze się Ciebie czepiają wynikaa właśnie z Twojej wczesniejszej postawy. Może warto sie zastanowić czy to nie jest problemem.
  • Odpowiedz
@ghoulas: Skąd wniosek, że ktoś się czepia o moją dietę?
Poza tym jest różnica między stwierdzeniem faktu, a czepianiem się. Jest wiele możliwości doczepić się do bycia wege , niestety tekst o jedzeniu które sra po prostu jest argumentem inwalidą.
  • Odpowiedz
@Corkamalarza: Eko jedzenie jest nawozone organicznym nawozem który jest kupa roślinożerców więc do końca inwalidą nie jest. Jest tak samo idiotyczny jak mówienie jesz trupy. Ma za zadanie obrzydzić stronie przeciwnej jej jedzenie i wywołać konflikt więc oba te argumenty są idiotyczne.
  • Odpowiedz
@Waspin jest tak dlatego, bo wiele osób stwierdza, że przechodzi na wegetarianizm/weganizm poprzez jedzenie tego samego co wcześniej oraz wyłączenie mięsa /produktów odzwierzęcych nie wkomponowując w zamian produktów uzupełniajacych białka etc. Po prostu podchodzą do tej diety bezmyślnie.

A czemu po przejściu na mięso z powrotem im się poprawia? Ano właśnie dlatego, że przez lata człowiek wypracował sobie co tam jeść żeby przeżyć i to działa. A jak przeszli na nieprzemyślaną
  • Odpowiedz