Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@maciejuojeju: jak sądzisz, czemu 86% wegan nie wytrzymuje na tej wspaniałej diecie 5 lat? Myślisz, że to wina wspaniałego smaku mięsa, tego że kochają mordować czy też komplikacji zdrowotnych?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 321
@maciejuojeju: w sumie to tak to wygląda xD mam kolegę który nie je mięsa bo sie źle po nim czuje z wyjątkiem jajek. Nie chwali sie tym, ot taka dieta ale jak tylko pójdziemy w pracy na obiad i zapyta czy maja cos bez mięsa to sie zaczyna festiwal s----------a xD teksty typu" ale ty p------y jesteś ze mięsa nie jesz, moje jedzenie sra na twoje jedzenie hehehe" i sie
  • Odpowiedz
teksty typu" ale ty p------y jesteś ze mięsa nie jesz, moje jedzenie sra na twoje jedzenie hehehe" i sie k---a cieszą jak zajebisty i górnolotny żart sprzedali UBAW PO PACHY HEHEHEHE.


@Czokowoko: Bo większość ludzi to prostolinijne kmioty i widać to też na wykopie w tagach związanych z weganizmem/wegetarianizmem, gdzie buraki myślą że ich opinia o jedzeniu mięsa ma znaczenie.
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: raz przez tydzień z siostrą i szwagrem nie jedliśmy mięsa. Ogólnie to lubię sałatki, czasem coś bez mięsa o-------e ale tydzień to było za dużo. Potem się okazało, że nie tylko ja oszukiwałem bo wszyscy w------------y mięcho w robocie. Od tego czasu wiem, że nie nadaje się na wege
  • Odpowiedz
  • 8
@Waspin mój brat tak po prostu odstawił mięso, nie je go już od dobrych 4 lat, a jest można to nazwać sportowcem, bo biega w maratonach czasem po 12-15 godzin, no teraz wyszła kontuzja Achillesa to ma przerwę. Sam byłem zdziwiony, że bez miecha się da takie hardkorowy rzeczy robić, ale jak widać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: Tacy bokserzy jak David Haye, Evander Holyfield przechodzili na wegetariańską dietę w czasie obozów treningowych. Obaj to mistrzowie świata dwóch kategorii wagowych, a ich sylwetek nie powstydziłby się Herkules :)
Według mnie wszystko się da, a różnica jest taka, że z mięsem łatwiej komponować pełnowartościowe posiłki niż bez bo to po prostu duża grupa żywności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlody_szybki:

dlatego że nie umieją skomponować pełnowartościowej diety/nie mają na to czasu


naprawdę tylko 14% wegan umie liczyć? Zauważyłem, że komponowanie diety to taka mantra - masz gazy aż Ci brzuch wysadza - zła kompozycja. Masz niedobory, anemie - zła kompozycja. Masz depresję, problemy neurologiczne - zła kompozycja. Ale jak tylko ta sama osoba, co nie umie skomponować diety znów wprowadza mięso - cyk, jak ręką odjął, z mięsem już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Heinkel:

Nie wiem jak bycie weganem miało by szkodzić innym oprócz wywoływania bólu d--y

Jak bierzesz suplementy witaminowe dla zbilansowania diety to szkodzisz bardzo mocno środowisku m.in. zabijasz rafy koralowe. Dodatkowo monokultury soi zabijają całe ekosystemy.
  • Odpowiedz
@Waspin: monokulturowe uprawy soi w większości (jak większość upraw) idą na paszę dla zwierząt hodowlanych. Co do diety - jak w---------z chleb z dżemem to będziesz miał niedobory zawsze i wszędzie. Dieta wegańska jest absolutnie normalną dietą jak jesz coś więcej niż gotowaną marchewkę. Nienaturalne dla człowieka jest w----------e mięsa do każdego posiłku, a dzisiaj wszyscy kwiczą, że jak bez mięsa oni mają przeżyć! Normalne to jest jedzenie mięsa 2
  • Odpowiedz