Wpis z mikrobloga

Witam. Widzę w modzie teraz podliczenie kosztów życia więc i Ja wrzucę coś od siebie.
Zarobki: Ja 3k + żona 1.8k więc mamy 4.8k na 3 osoby bo jeszcze jest syn.
rata za mieszkanie: 0zl, mieszkamy w moim domu rodzinnym, dom przepisany na mnie, mieszkają jeszcze moi rodzice.
Prąd: rachunek co 2 miesiące na jakieś 260zl więc 130 miesięcznie, raz płacimy my raz rodzice więc miesięcznie na prąd 65zl.
Woda: wyjdzie około 40zl mc
Ogrzewanie: w lecie ciepła woda z solarów a ogrzewanie domu to jakieś 2400zl za rok czyli na mnie 1200zl i 1200rodzice. Miesięcznie 100zl.
paliwo: 200zl
naprawy samochodu + OC + przegląd:150zł/msc
rzeczy typu internet/telefon/abonament: 200zl
jedzenie w pracy: ja 60zl, żona około 100 i młody w przedszkolu 40, razem 200.
zakupy(żywność, chemia): 900zł
wyjścia do knajpy ze znajomymi, jedzenie na mieście, imprezy: 250zł
Zdrowie(lekarz+leki): 150zl
kino/basen/wyjścia z synem itp: 150
ubrania/buty: 200
Inne wydatki: 500-1000

Łączny koszt za 3 osoby od
3100-3600 zł, zarabiając 4.8k miesięcznie,Żyjąc na normalnym poziomie, mając samochód, wychodząc gdzieś w weekendy, jeżdżąc co roku na wakacje.
#pracbaza #praca #finanse #polska #zarobki #pieniadze
  • 12
  • Odpowiedz
@Sdfghjkl: jak kupię buty za 200/300zl to mam na rok śmiało więc miesięcznie masz 10/20zl, bluzę itp też nie kupujesz co miesiąc. Mi średnia miesięczna na ciuchy nie przekroczy 50zl na pewno.
  • Odpowiedz
@michal0110: z jednej strony ludzie mówią że szczęściarz a z drugiej się dziwią jak mogę mieszkać z rodzicami. A bo mogę bo nie widzę sensu płacić w hoooy kasy na czynsz jak mam gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: No właśnie Tobie. A jeszcze masz żonę i dzieciaka co szybko rośnie. Kupić każdemu kurtkę to masz już 500zł.

Ja to w tym miesiącu kupiłam 4 bluzki i w poprzednim 4 i 2 sukienki i 2 pary butów i spodnie.
  • Odpowiedz
Powiem tak, koszt mieszkaniowy to chyba najwyższy koszt codziennego życia i od niego zależy być czy nie być. Można zarabiać 2 razy tyle, a mieć kredyt i żyć od pierwszego do pierwszego, a można mieć niecałe 5 tysięcy na utrzymanie rodziny i żyć jak człowiek, ale nie mieć kosztu mieszkania. Mając te dochody +kredyt na mieszkanie lub wynajem ledwo wiązalibyście koniec z końcem także fart, że przynajmniej Wasi rodzice zadbali o dach
  • Odpowiedz
@Sdfghjkl: to takie zakupy jak ty piszesz to wystarczą śmiało mojej żonie na 3-4miesiace wystarczą jak nie lepiej. Nie lubi ona kupowania niepotrzebnych rzeczy. Woli mieć kasę na wspólne weekendowe wyjazdy, wakacje itp.
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: Aż se poczytałem o Tobie:D
Koszty życia na LBL są i wędzarka też gdzieś tam?:) No i graty z motorku, sam myślę czy na jakiś czas nie zawitać do LBL by zrobić kat. A :)
  • Odpowiedz