Wpis z mikrobloga

@Khaine: Nie wiem jak to wygląda procentowo. Wiem, że przez takie proste optymalizacje, może się okazać, że masz w miesiącu więcej kasy na którą możesz bez wyrzutów sumienia wydać na rozrywki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evilbadday: łącznie faktur zakupowych i sprzedaży ok. 120 w sezonie niższym i ok. 200 w wyższym, 3 kasy fiskalne, 3 pracowników, książka przychodów i rozchodów. Jak u Ciebie cenowo by to wyszło? Ja płacę w sezonie niższym 750zl netto, w wyższym ok 900zl netto
Wiem, że przez takie proste optymalizacje, może się okazać, że masz w miesiącu więcej kasy na którą możesz bez wyrzutów sumienia wydać na rozrywki.


@MaciejPN: Największy koszt jaki sobie możesz zoptymalizować to samochód i paliwo do niego - i to też nie w całości, tylko w połowie. Wiele więcej na B2B nie wrzucisz, co najwyżej laptopa raz na ruski rok.
mówi, że płaci 8 razy tyle. Ja płacę 12 razy tyle. A OP płaci 30 razy tyle


@johny-kalesonny: () Przecież te 19% liniowego dochodowego to w skali Europy i tak okazyjna stawka, więc takie bóldupienie jest już po prostu śmieszne. Osobiście bym był skłonny płacić większą składkę zdrowotną nawet jakbym zobaczył pozytywne skutki w służbie zdrowia. PIT... myślę, że 19% jest sprawiedliwe i raczej bym obniżył UOPom.
@johny-kalesonny: Też tak samo uważam. Kraj jest ogólnie w znośnej kondycji gdyby właśnie nie służba zdrowia czy obecnie energetyka + smrodliwość ogrzewania zimą. I podejrzewam, że jak coś mnie z tego kraju wygodni to albo absurdalne dociskanie śruby fiskalnej pt "bykowe" albo służba zdrowia która zmierza w kierunku nieistnienia, więc po prostu niebezpiecznie będzie tu żyć.
@Khaine: Podatki są kontrowersyjną sprawą, ale jak bym widział dobre skutki społeczne w płaceniu wyższych podatków, to chętnie bym płacił wyższe. Mam w trąbie to, by gromadzić kapitał - chcę po prostu godnie żyć i wydaje mi się, że większość ludzi w Polsce ma podobnie. I o wiele lepiej się żyje, jeśli Twoi sąsiedzi też mają się dobrze
@klonopin-retard: Lubisz srać do własnego gniazda? Bo jak PiS zacznie dociskać B2B, to gwarantuje ci, że lepiej w tym kraju nie będzie jak specjaliści zaczną masowo wyjeżdżać. Niech sprawią aby UOP nie był zinstytucjonalizowanym niewolnictwem, to B2B będzie mało popularne.