Wpis z mikrobloga

A więc wróciłem. Wspaniała to była podróż, nie zapomnę jej nigdy.

Spędziłem w drodze 8,5 miesiąca, a dokładnie 258 dni. W tym czasie odwiedziłem 9 krajów:
Singapur - 4 dni
Malezja - 13 dni
Laos - 41 dni
Tajlandia - 28 dni
Wietnam - 64 dni
Kambodża - 14 dni
Birma - 29 dni
Indie - 36 dni
Iran - 29 dni

Patrząc teraz na te statystyki mogłem trochę mniej czasu spędzić w Wietnamie (chociaż bardzo mi się tam podobało), Laosie i może Tajladnii, a więcej w Malezji i może Indiach, albo zamiast tego wyskoczyć jeszcze np. do Armenii. Trochę żałuję, że ominąłem Pakistan, ale ze względu na powstałe w międzyczasie plany musiałem trochę przyspieszyć i skrócić podróż.

Pod koniec byłem też trochę zmęczony ciągłym życiem koczownika, także fajne będzie trochę posiedzieć w jednym miejscu. Trzeba będzie się też powoli wziąć do jakieś roboty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zaraz pojawią się pytania ile wydałem kasy, więc jeszcze nie policzyłem (pewnie mógłbym mieć za to kilkuletnią klasę premium #pdk), ale już teraz wiem, że nie żałuję ani jednej wydanej złotówki, to było świetne doświadczenie, wrażenia bezcenne. Polecam tym styl życia ( ͡ ͜ʖ ͡)


#podroze #podrozujzwykopem #raindogwdrodze #chwalesie
Rain_Dog - A więc wróciłem. Wspaniała to była podróż, nie zapomnę jej nigdy. 

Spęd...

źródło: comment_ZhGbJ9UZVzqzooWgM32NuMJ0krbvuNAC.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
zeby pojechac na taką wyprawę musiałeś oszczędzać 10 lat pracując w korpo?


@damian713: nie, po prostu po 10 latach do tego dojrzałem. Nie wydałem całych oszczędności.
  • Odpowiedz
Mnie bardziej zastanawia jak rodzina. Sam byłeś tam ? Jakie największe nieprzyjemności spotkałeś na miejscu ?


@Zulf: poza kilkoma tygodniami gdzie dołączyli jacyś znajomi, podróżowałem sam.

Na szczęście nie spotkałem się z żadnymi większymi nieprzyjemnościami, nie okradli mnie, ani nic takiego. Ze 2 razy czymś sie zatrułem i przez parę dni kiepsko się czułem, ale tego ciężko uniknąć na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
nauczyłeś sie czegoś o ludziach?


@Bdzigost: może że jak poprosisz o pomoc to w większość przypadków ludzie chętnie Ci pomogą. Generalnie wszędzie spotkałem przyjaźnie nastawionych ludzi.
  • Odpowiedz
czy kobiety w Malezji permanentnie Cię podrywały?


@OzjaszGoldberg1935: w Malezji jakoś nie szczególnie, ale byłem tam dosyć krótko, a poza tym Malezja jest w większości krajem muzeumańskim, więc się nie spodziewałem.
  • Odpowiedz