Wpis z mikrobloga

A więc wróciłem. Wspaniała to była podróż, nie zapomnę jej nigdy.

Spędziłem w drodze 8,5 miesiąca, a dokładnie 258 dni. W tym czasie odwiedziłem 9 krajów:
Singapur - 4 dni
Malezja - 13 dni
Laos - 41 dni
Tajlandia - 28 dni
Wietnam - 64 dni
Kambodża - 14 dni
Birma - 29 dni
Indie - 36 dni
Iran - 29 dni

Patrząc teraz na te statystyki mogłem trochę mniej czasu spędzić w Wietnamie (chociaż bardzo mi się tam podobało), Laosie i może Tajladnii, a więcej w Malezji i może Indiach, albo zamiast tego wyskoczyć jeszcze np. do Armenii. Trochę żałuję, że ominąłem Pakistan, ale ze względu na powstałe w międzyczasie plany musiałem trochę przyspieszyć i skrócić podróż.

Pod koniec byłem też trochę zmęczony ciągłym życiem koczownika, także fajne będzie trochę posiedzieć w jednym miejscu. Trzeba będzie się też powoli wziąć do jakieś roboty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zaraz pojawią się pytania ile wydałem kasy, więc jeszcze nie policzyłem (pewnie mógłbym mieć za to kilkuletnią klasę premium #pdk), ale już teraz wiem, że nie żałuję ani jednej wydanej złotówki, to było świetne doświadczenie, wrażenia bezcenne. Polecam tym styl życia ( ͡ ͜ʖ ͡)


#podroze #podrozujzwykopem #raindogwdrodze #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_ZhGbJ9UZVzqzooWgM32NuMJ0krbvuNAC.jpg
  • 133
@kasia-srasia: Dzięki! Szacuję że poszło właśnie ok 50k, ale muszę to jeszcze na spokojnie podsumować.


@Rain_Dog: Bardzo ladnie, ja wlasnie wydalam 5k za tygodniowe wakacje, zastanawiam sie, czy nie lepiej zaczac odkladac i za pare lat wybrac sie na podroz zycia. Czytam wlasnie Twojego bloga, fajnie, ze to wszystko udokumentowales, kawal dobrej roboty:D
opowiesz o procesie oszczędzania i ogólnie o budżecie i $


@depcioo: no cóż, po prostu wydałem mniej niż zarabiałem, aż się trochę uzbierało ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem spoko pracę, także na szczęście nie musiałem się bardzo wysilać, ale też nie rozwalałem niepotrzebnie kasy.

Przed wyjazdem zakladałem budżet ok 1000 euro na miesiąc, ma szybko szacuję że wydałem jakieś 50k, ale to jeszcze na spokojnie muszę podliczyć.
@Rain_Dog: Jeszcze takie pytanie mistrzu:

1. Da sie przejechac na moto z wietnamu do Kambodzy/Laosu?
2. Ma twoim zdaniem sens wycieczka z Ho Chi Minh do Hanoi na moto w dwa tyg?
A jak tam Laos?


@saffal: mi się w Laosie podobało, chociaż w porównaniu z Tajlandią na pewno zauważysz że kraj jest zdecydowanie mniej rozwinięty (nie koniecznie jest to wada). Spoko jest Luang Parbang, pewnie trafisz do Vang Vieng, bo wszyscy tam trafiają :) Vientianne można pominąć. Ewentualnie bardziej na południu zrobić tzw Thakek Loop, fajna sprawa jak będziesz miał czas (pisałem o tym na blogu), ewentualnie 4000 wysp żeby pochillować na
Jedynie co mnie lekko powstrzymuje przed takimi rejonami to kwestie zoladkowe, bo jakos kiepsko znosze zmiany „kuchni” :/


@Euphor: na tydzień przed wyjazdem zacznij brać jakieś probiotyki, to bardzo pomaga. No i oczywiście trzeba zabrać niezbędne leki na wypadek problemów żołądkowych.
@bgonzo

1. Da sie przejechac na moto z wietnamu do Kambodzy/Laosu?


Da się, ja osobiście tak nie jechałem, ale znam ludzi którzy tak robili. Do Laosu zdaje się bez problemów, do Kambodży chyba wymuszają jakieś niewielkie łapówki.

2. Ma twoim zdaniem sens wycieczka z Ho Chi Minh do Hanoi na moto w dwa tyg?


Da się zrobić, ale będziesz się trochę spieszył i niewiele po drodze zobaczysz. Zerknij na tą stronę: Klik
@bgonzo: Tak! Wylewają paliwo i wkładają moto do luku bagażowego autobusu albo na dach i jazda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poważnie. Zdaje się że można również wrzucić moto do pociągu.
@Rain_Dog: beka. Szczerze to ja zawsze jezdze na pałe i na miejscu dowiaduje sie co zobaczyc. Gdzies na twoim blogu w telegraficznym skrocie znajde co "trzeba" zwiedzic na trasie południe-północ?
@bgonzo: nie mam takiego telegraficznego skrótu. Jest kilka tras, pytanie czy wolisz wybrzeżem czy bardziej górami. Ja bym zobaczył Da Lat, trasa Da Lat - Nha Trang (super widokowa), potem Hoi An i trasa do Hue, potem droga QL15, ale ta odnoga bliżej granicy z Laosem (tzw Ho Chi Minh Road) aż do Phong Nha, w Phong Nha koniecznie jaskinie (a jak masz czas i kasę polecam 2 dniowy trekking do
@bgonzo:
Chciałem zrobić trasę południe -> północ w 2 tygodnie. W trakcie uznałem, że to bez sensu. Jazda dzień w dzień jest męcząca i za wiele nie zobaczysz. W większych miastach warto się zatrzymać na dzień lub dwa. Przedłużyłem sobie wycieczkę i w sumie wyszło mi intensywne 3 tygodnie (15/21 dni jazdy), to jest uważam minimum, żeby poznać Wietnam z różnych perspektyw.

@Rain_Dog: @Cash1337:
To kiedy jakiś zlot wietnamskich
@bgonzo: Północ. Ja żałuję, że nie miałem jeszcze tygodnia, żeby tam pojechać :P Najlepsza część Wietnamu, szczególnie dla motocyklistów