Wpis z mikrobloga

Siema.
Zmieniam troche chwyt przy wyciskaniu - zaczynam lapac troche szerzej, glownie po to, zeby skrocic rom, zobaczymy jak to zadziala w nowym bloku. Tutaj wstawiam kilka serii feet up bench press - na malych ciezarach, wiec pewnie ciezko cos powiedziec, ale jakby ktos mial jakies sugestie co do chwytu, mostkowania - chetnie poslucham. Nagrania z roznych katow - bardziej z przodu, dokladnie z boku i tak miedzy. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo na wiekszych ciezarach, ale to dopiero we wtorek. Wiem, ze sie bujam jak murzyn, ale nie umiem nigdy utrzymac rownowagi dobrze bez nog na ziemi, moze tez zle sie ustawiam - prosze o rady.

Feet up bp:
72,5 x 10
https://youtu.be/hyt2hdKsCCs

67,5 x 5 530 tempo
https://www.youtube.com/watch?v=VH-tXfJ8I9M&feature=youtu.be

67,5 x 5 530 tempo
https://www.youtube.com/watch?v=ipBxsFKUfBY&feature=youtu.be

i jeszcze smiesnzy obrazek o bulgarach - czyli ohp lower body - najgorszym cwiczeniu jakie istnieje.

Pozdro.

#mikrokoksy #silownia #latajacydywan
DywanTv - Siema. 
Zmieniam troche chwyt przy wyciskaniu - zaczynam lapac troche szer...

źródło: comment_vgZDJ146PGadu8mKQ5ESEJmWGBccH6Xs.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@DywanTv: bardzo głupie ćwiczenie. Cała masa przygotowań optymalnej pozycji niewiadomo po co. Z nogami w górze gibasz się jak #!$%@? rezus, co wcale nie sprawia, że większy ciężar bierzesz na górę. Jedyne co to powoduje to to, że masz większą aktywność brzucha stabilizującego te ruchy i bardziej obciążasz barki, bo muszą stabilizować szangę latającą na boki. Dodatkowo - mostek robisz po to żeby zwiększyć retrakcję barków i poprawić stabilizację na ławce,
  • Odpowiedz
@mlodir:

Cała masa przygotowań optymalnej pozycji niewiadomo po co


Po to, aby wykonywac wyciskanie w pozycji maksymalnie zblizonej do zwyklego wyciskania, ale bez leg drive

Z nogami w górze gibasz się jak #!$%@? rezus, co wcale nie sprawia, że większy ciężar bierzesz na górę.


O to tez chodzi. Cwicze w ten sposob trzymanie napiecia podczas wyciskania. Nie kazde cwiczenie musi polegac na braniu "wiekszego ceizaru w gore". XDD

Jedyne co to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: no to zobacz ile w tym wszystkim masz logiki.
- zmniejszasz ciężar, bo odpoczynek
- zwiększasz mostek, bo chcesz skrócić dystans, żeby wziąć większy ciężar
- nie bierzesz większego ciężaru
- podnosisz nogi, bo masz za mały ciężar żeby wywołać odpowiednie napięcie mięśni na klacie
Nie chodziło mi o branie większego ciężaru na sztandze, tylko o większe obciążenie klaty, co wg mnie tutaj nie ma miejsca, bo cała para idzie
  • Odpowiedz
@mlodir:

- zwiększasz mostek, bo chcesz skrócić dystans, żeby wziąć większy ciężar


Nieprawda. Robie taki sam jak zawsze.

-- nie bierzesz większego ciężaru


Bo nie o to chodzi w tej sesji treningowej

podnosisz nogi, bo masz za mały ciężar żeby wywołać odpowiednie napięcie mięśni na klacie


co

bo cała para idzie w brzuch.


Nie idzie.

A jak się okaże, że 5kg mniej niż ty, to moja opinia nie będzie już istotna?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: no przecież sam pisałeś, że podnosisz nogi żeby wyeliminować legdrive ergo bardziej obciążyć klatę - ja to napisałem innymi słowami i już nie rozumiesz. Mostek robisz taki jak zwykle, bo jak rozumiem jesteś powerlifterem, ale teraz zmniejszyłes obciążenie, więc wystarczy dostosować mostek i wszystko będzie ok, ale nie, lepiej napieralac jakieś wygibance na ławce. Myślę że tutaj problemem jest to, że z ćwiczenia typowo wielostawowego robisz ćwiczenie izolowane, co się
  • Odpowiedz