Wpis z mikrobloga

@mamrotekk: Są jakieś patenty w necie na zasadzie lokalnego VPN, ale np. u mnie VPN stworzony przez blokada.org drenował akumulator.

Można też ręcznie ustawić DNS-y Adguarda dla połączenia Wi-Fi, bo z mobilnym to już gorzej (zmienna adresacja).
  • Odpowiedz
Są jakieś patenty w necie na zasadzie lokalnego VPN, ale np. u mnie VPN stworzony przez blokada.org drenował akumulator.


@jednorazowka: to samo gdy użyje sie dedykowanej appki ze sklepu, uruchamia sie vpn który żre baterie i chodzi w tle

Można też ręcznie ustawić DNS-y Adguarda dla połączenia Wi-Fi


@jednorazowka: jak to zrobić?

Swoją drogą dziwna sprawa skoro ta opcja jest w czystym andku to czemu chinole ją wyłączyli/zablokowali?
  • Odpowiedz
U mnie w xiaomi łatwo poszło,


@Impuls94: U mnie generalnie też, ale np. telefonu xiaomi 5 plus nie dało mi się zrootować (choć bardzo mocno nie drążyłem tematu). A np. smartfonów huawei w ogóle się nie da, bo producent nie odblokowuje bootloadera.
  • Odpowiedz
@: zainstaluj jakąś apkę do ustawiania opcji nie pokazywanych w MIUI np MIUI Quick Settings. Po jej zainstalowaniu odpal wejdź w opcję DNS > Private DNS i ustaw co potrzebujesz.
  • Odpowiedz
u mnie na p20 pro jak wpisuję nazwe hosta lub cyframi to za każdym razem nie mogę zapisać - tylko komunikat - nieprawidłowe dane wejsciowe. Android 9 emui 9.1.0
  • Odpowiedz
Możesz też skorzystać z NextDNS, który oprócz filtrów AdGuarda zawiera listę KAD oraz CERT, które dodatkowo chronią przed scamem i phishingiem.

1. Pobierasz ze sklepu Google Play nextDNS.
2. W ustawieniach wpisujesz swoją konfigurację, którą dostajesz wraz z założeniem konta na ich stronie.

# Konto jest darmowe do 300.000 zapytań miesięcznie, jeśli przekroczysz limit - przechodzisz na ustawienia domyślne.
# Możesz także ustawić bezpośrednio prywatny DNS w Androidzie 9 lub
  • Odpowiedz
@jednorazowka: Muszę się niestety zgodzić, ale można także jak wyżej ustawić jako DoH w ustawieniach Androida, czy tez jako zwykły nieszyfrowany, bez instalacji jakiejkolwiek aplikacji (choćby wpisać w routerze).
  • Odpowiedz